Reality a finance

Barrandov – dobrá adresa, na kterou budete hrdí

single-image

Hledání nové adresy je významný životní krok, který není radno uspěchat. S trochou štěstí totiž nakonec narazíte na vysněnou lokalitu a nebudete muset činit žádné zbytečné kompromisy. Ale proč by oním místem měl být pražský Barrandov? Většina lidí si v souvislosti s touto částí Prahy okamžitě vybaví filmové ateliéry, ale ty tvoří jen pomyslnou špičku ledovce.

Skvělé místo pro život i volný čas

Mnoho lidí považuje za jednu z největších výhod Barrandova přítomnost nedalekého přírodního parku Prokopské údolí. Nachází se zde cyklostezky, lesní cesty a rozlehlé zelené plochy, které doslova vybízí k relaxaci. Pravdou je, že v dnešní uspěchané době je taková oáza klidu k nezaplacení. Spousta Pražanů si však cení i moderního, celoročně otevřeného aquaparku.

Tím však benefity Barrandova zdaleka nekončí. Bydlení v této lokalitě je vyhledávané také díky kombinaci kompletní občanské vybavenosti a plnohodnotné městské infrastruktury. Ať už jde o školky, školy, zdravotnická zařízení, úřady či obchody, mít vše na dosah ruky je bezesporu příjemné a velmi praktické. A když se přeci jen rozhodnete vydat do jiné části metropole, dostanete se tam bez zbytečného čekání pomocí některé z mnoha tramvajových linek. Z Barrandova je to na Václavské náměstí pouze 20 minut.

Mladá čtvrť se zajímavou historií

Barrandov sice nepatří mezi nejstarší městské části Prahy, ale o to je jeho historie zajímavější. Iniciátorem vzniku byl Ing. Václav Havel (otec bývalého prezidenta), který se inspiroval jednou z honosných kalifornských čtvrtí. Oblast přejmenoval podle francouzského vědce Joachima Barranda a po celou dobu výstavby konzultoval finální plány s hlavním projektantem Maxem Urbanem. Známé ateliéry vznikly začátkem 30. let minulého století a v 80. letech bylo v jejich blízkosti postaveno nové sídliště.

Výstavba pokračovala i v 90. letech a dodnes se v této oblasti staví atraktivní byty na Barrandově a je označována za jednu z „dobrých adres“.

Mohlo by se Vám líbít