Interiér

Baterie do koupelny – jakou si zvolit?

single-image

Blížíte se ke konci rekonstrukce a veškeré věci máte vybrány? Chybí vám už jen baterie do koupelny? Většina lidí považuje výběr baterie při rekonstrukci jako méně důležitý, ptáte se proč? Když k vám přijde návštěva, první co uvidí je nová vana nebo sprchovací kout, obklady, umyvadlo (ovšem bez toho aniž by si všimli baterie) koupelnový nábytek a pak teprve si někteří všimnou, jakou máte baterii. Přitom se jedná o velmi důležitou součást každé koupelny a kromě účelu, ke kterému je baterie určená, může také hezky vypadat. Na trhu je v dnešní době spoustu moderních baterií.

Pokud nejste z oboru stavebnictví, tak si při rekonstrukci koupelny přivolejte na pomoc odborníka. Jestliže se chcete poradit s výběrem baterie do koupelny, vyhledejte profesionálního instalatéra s dlouholetou praxí. Poradí vám, jaké baterie jsou nejlepší a to včetně parametrů, roztečí a materiálu.

Kromě těchto informací vám poradí s konkrétní značkou, která se může pyšnit vysokou životností. Pomoct při rozhodování vám může také záruka, kterou nabízí výrobce svých baterií. Pokud je delší, než uvádí zákon, tedy více než 2 roky, znamená to, že výrobce svým produktům věří.

Jaké máte vůbec možnosti u koupi baterie do koupelny?

Na trhu se baterie řadí do několika kategorií: stojánková, na stěnu nebo podomítková. Jaká baterie je vhodná do vaší koupelny? Záleží, podle toho, jaká činnost se v koupelně provádí. Budete-li měnit pouze baterii, doporučujeme použít stejný typ, který jste v minulosti používali. Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Budete mít na výběr ze všech možností a záležet bude pouze na vás.

Máte zájem o nástěnnou baterií? Zde je důležité si pohlídat rozteč, což znamená vzdálenost přívodů teplé a studené vody, která může být až 15 centimetrů. Důkladně si zjistěte tento údaj pomocí několika měření.

Nejprodávanější jsou stále stojánkové baterie, které se vyrábějí v několika provedení a nabízí tak nejširší výběr. Stojánkové baterie se instalují na místo, kde se nachází otvor pro namontování. U nové baterie dbejte na to, aby byla dostatečně dlouhá.

Umyvadlová baterie by měla dosahovat doprostřed umyvadla pro pohodlnější umývání rukou a nádobí. Ještě před tím, než budete vybírat baterií, která se vám líbí, zjistěte si veškeré důležité údaje a to tak, aby byla dostatečně vhodná pro vaší koupelnu.

Poslední možností jsou podomítkové baterie, které mají výhodu v tom, že jsou skvělé udržovatelné. Podomítkové baterie jsou z větší části zakryté ve stěně a vidět tak můžete pouze chromovanou část.

Jaký typ baterii si vyberete Vy?

Mohlo by se Vám líbít