Reality a finance

Bydlení v Americe není levné

single-image

Jestliže toužíte po životě, jaký mají američtí herci a herečky, pak se rozhodně musíte vydat do Ameriky. Protože jsme magazín o bydlení, prozradíme vám, kde se ubytovat v případě, že v Americe chcete strávit nějaký ten měsíc. V první řadě byste měli zapomenout na hotely či hostely, které by vás v konečném důsledku vyšly na několik tisíc. Bydlení v Americe si můžete dopřát i jiným způsobem, a to například pronájmem vlastního bytu. Jak si však takový pronájem vyřídit? Na to se společně podíváme.

Bydlení v Americe

První skvělou možností je Airbnb, který s největší pravděpodobností zná většina českých občanů. Jde o zprostředkovatele krátkodobých pronájmů. Ve zkratce se tedy jedná o portál, kde majitelé nemovitostí nabízí své byty či pokoje. Vy se tak s nimi můžete domluvit na tom, jak dlouho budete jejich nemovitost obývat a kolik za ní ve finále zaplatíte. Pokud by nastal jakýkoliv spor, nemusíte se obávat. Airbnb, jakožto zprostředkovatel je zároveň i řešitel sporu. Přes Airbnb si opravdu vyberete své vysněné bydlení v Americe.

Ceny na airbnb

Pojďme se podívat na ceny za ubytování v několika státech a městech v Americe. Začneme New Yorkem, tedy oblastí, která je nejčastěji českými obyvateli navštěvována. Ceny na Airbnb se k dnešnímu dni pohybují v rozmezí od 17 tisíc do 354 tisíc za měsíc. Musíme se přiznat, že jsme nehledali příliš dlouho a ponechali jsme první stránku ubytování. Jestliže se tedy do hledání ponoříte hlouběji, můžete mít větší štěstí.

Druhou vybranou oblasti je San Francisco. Tady se ceny na první stránce v Airbnb pohybovaly v rozmezí od 35 tisíc do 1 milionu za měsíc.

Poslední část jsme vybrali Washington, DC. Tady byla nejvyšší hranice na první stránce v maximální výši 75 tisíc. Spodní ovšem neklesla tak, jak bychom si představovali, ba naopak. Na rozdíl od San Francisca se zvýšila o 4 tisíce, a to na 39 tisíc za měsíc.

Mohlo by se Vám líbít