Reality a finance

Ceny bytů rostou, ale zájem je téměř stejný

single-image

Ceny bytů rostou, pokud si tedy chcete v Praze pořídit byt, počítejte s tím, že za metr čtvereční v průměru zaplatíte přes 90 tisíc korun. Zájem o byty přesto neklesá.
Nové byty, které vstupují na realitní trh jsou čím dál tím vyšší, jaká je příčina stále rostoucích cen nemovitostí? Z části za to mohou dražší pozemky a stavební práce. Jak jsme již jednou zmiňovali, byty se stále prodávají ve velkém. Obyvatele České republiky fakt, že nemovitosti rostou nijak extra nezastrašili.

Největší zájem a zároveň nejrychleji obrátkové byty bývají z logického hlediska ty menší. Češi si nemovitosti z největší části nakupují jako investici. Nemovitosti o velikosti 1+1 se nejlépe majitelům pronajímají a vzhledem k ceně se jedná o nejrychlejší návratnost investice. V poslední době je možnost zaznamenat také zahraniční zájemce o české nemovitosti.

Jestliže se podíváme na statistiky, které uvádí Praha, můžeme mluvit o 7 tisících nových prodaných bytů ročně. Komplikaci způsobuje pro poptávající příliš zpomalená výstavba dalších bytů. Za poslední dva měsíce vzrostlo 16 nových developerských projektů, které nabízí přes 600 nových bytů, což je oproti předchozích let méně.

V Praze 1 můžete bez problémů zaplatit za metr čtverečních až 168 tisíc korun, poté následuje Praha 6, kde se metr čtvereční pohybuje v rozmezí od 120 tisíc korun. Pokud máte zájem o pražský byt a nechcete zaplatit za metr čtvereční nad 100 tisíc korun, určitě doporučujeme Prahu 10, kde se můžete dostat klidně i na částku 70 tisíc korun za metr. Je potřeba počítat s tím, že ceny bytů rostou nejenom v Praze, ale i v ostatních městech.

Mohlo by se Vám líbít