Stavba Zahrada a hobby

Co lze postavit na zahradě pro pocit soukromí a bezpečí

single-image

Jste majitelem obrovské zahrady a zdá se vám, že není dostatečně zaplněná? V případě, že tomu tak je, možná vás bude zajímat, co lze postavit na zahradě, která není plně využitá. Pokud se chcete vlézt do malých staveb a zároveň toužíte po soukromí, existuje pár skvělých řešení. Uvidíte, jak si je během krátké doby zamilujete. Nezapomínejte na to, že i když si na zahradu postavíte cokoliv, je to starost navíc. Není to jenom o tom, postavit například altánek a následně se mu nevěnovat. V budoucnu bude potřebovat údržbu stejně velkou, jako rodinný dům. Zvažte tedy předem, zda se do něčeho takového chcete vůbec pouštět.

Co lze postavit na zahradě?

Na zahradách se staví většinou z toho důvodu, aby si majitelé rodinných domů dopřáli trochu toho soukromí. Na tyto účely jsou vhodnými možnostmi například altány, pavilony, pergoly nebo zahradní domky, které se však vlezou do určité velikosti. Pro jakou možnost se rozhodnete bude záležet pouze na vás. Kromě toho se musíte dívat na své finanční prostředky, protože každá stavba vás bude stát jinou částku.

Vezmeme-li si zahradní domek, tak ten je spíše vhodný pro účely úschovny, kde si můžete schovat téměř cokoliv. Někteří majitelé ho ovšem využívají na posezení a soukromí. Větší zahradní domky se mohou vybavit malou kuchyňskou linkou či okny a mít tak venkovní domeček.

Soukromí je na pozemku důležité

Pro trochu soukromí nebo venkovního grilování jsou nejoblíbenější pergoly, které se skládají z lehké konstrukce a dřevěné střechy. Nemyslete si, že i když pochází opravdu z pár trámů a jednoduché konstrukce, že jsou finančně levnější než zahradní domky. Kvalitnější a propracovanější pergoly se mohou bez problémů vyšplhat na cenu zahradních domků.

Poslední kategorií jsou altány a pavilony. Rozdíl mezi těmito dvěma stavbami je prostý, altán má tvar šestihranu či osmihranu a mimo jiné je vybaven okny a dveřmi. Zatímco pavilon je volná stavba, do které snadno dosáhnete pomocí textilního tzv. závěsu. Zde jsou ceny odlišné a záleží na tom, pro jakou variantu a velikost se rozhodnete. Co lze postavit na zahradě teď již víte, rozhodnutí ale ovšem zůstává na vás.

Mohlo by se Vám líbít