Reality a finance

Co obnáší práce realitního makléře aneb vytrvalost je důležitá

single-image

Zajímá vás, co obnáší práce realitního makléře? Pak byste si jistě měli přečíst tento článek až do konce. Obyvatelé se na tuto profesi dívají skrz prsty, často si myslí, že práce realitního makléře spočívá pouze v rychlém prodeji nemovitostí. Bohužel tomu tak není, práce realitní zprostředkovatele patří mezi obtížné obory. Není to pouze o tom, zvednout telefon, nabrat nemovitost a provize je na stole. Cesta za vysněnou provizí je v mnoha případech několikanásobně obtížnější, než se na první pohled může zdát.

Co obnáší práce realitního makléře aneb nic jednoduchého nečekejte!

Ať už přemýšlíte o spolupráci při prodeji nemovitosti nebo se chcete vydat na karierní cestu, měli byste se s touto činností seznámit. Jestliže na vás práce realitního makléře působí velmi snadně, opak je pravdou. Jedná se o tvrdou práci, kde rozhodně nemáte nic garantováno. Pokud tedy přemýšlíte o práci realitního makléře, určitě si musíte dát pár základních věcí dohromady.

V první řadě si ujasněte, proč to chcete dělat. Jestli se chystáte na kariérní cestu jenom z toho důvodu, že očekáváte rychlý nárůst finančních prostředků, tak na to zapomeňte. Nepočítejte s tím, že z vás budou milionáři během jednoho měsíce. Úspěšný a profesionální realitní makléř buduje svou kariéru několik let, aby dosáhl pozice, kdy bude mít stále klienty.

Nábor, komunikace a inzeráty jsou jen kapkou v moři

Patříte do skupiny lidí, kteří si celou dobu mysleli, že je tato práce o pouhých třech věcech? V pořádku, nikdo vám to nebude mít za zlé, ovšem v tomto odstavci si ukážeme, že tomu tak není. Tyto tři činnosti patří mezi malé procento denního procesu úspěšného realitního makléře. Zvednout telefon a zavolat na studené klienty umí téměř každý. Ovšem většinou spíše uslyší odmítnutí nebo dokonce sprostá slova.

Zde je ta doba, kdy to většina začínajících realitních makléřů vzdá. Nemám na to, nedokážu to nebo tohle není práce pro mě. Jedná se o velmi jednoduché věty, které vyslovíte během velmi krátké chvíle. Co kdybyste se ovšem místo toho podívali na to, co obnáší práce realitního makléře? Myslím teď tu opravdovou práci, která přináší výsledky. Zkuste svou činnost dělat jinak než většina těch, kteří při cestě stát se realitním makléřem neuspěli. Vyrazte do ulic, poznávejte nové lidi, komunikujte! Nábor nemovitostí provádějte jiným způsobem a uvidíte, že se osvědčíte. Nevyhledávejte v programech a neotravujte lidi, kteří o to ve své podstatě nestojí.

Komunikace aneb pár tipů k úspěšné kariéře

Komunikace patří mezi důležitou vlastnost, kterou by měl mít každý dobrý realitní makléř. I tady však platí, že být výjimečný, se vyplácí. Představte si, že jste klient a ozvou se vám dva realitní makléři. Jeden se vám ozve pomocí mobilního telefonu a druhý za vámi přijde osobně s konkrétní nabídkou. Na jakou stranu se raději přikloníte?

Inzeráty by neměly být psané od stolu

Pár tipů, co obnáší práce realitního makléře jsme si už popsali. Dalším důležitým bodem jsou však inzeráty, které by v žádném případě neměly být psány od stolu. Mnoho realitních makléřů chtějí mít tuto činnost rychle za sebou a inzerátu tak věnují malé množství času. Už ale nevědí, že se jedná o jejich vizitku, která je bude propagovat po celou dobu jejich kariéry. Zkuste si s inzerátem více pohrát, věnujte mu dostatek volného času a během pár vteřin uvidíte obrovský rozdíl.

Mohlo by se Vám líbít