Dům a byt Interiér

Dětský pokoj – jak jej zařídit k dokonalosti

single-image

Před zařizováním dětského pokojíčku je potřeba znát odpovědi na důležité otázky. Jak by měl vypadat dětský pokoj pro dítě ve školním věku? Rozhodně nesmíte zapomenout na psací stůl, židli a vlastní malou knihovničku. Nechte své děti studovat pomocí knížek, které si sám vybere ve své knihovně. Nezapomínejte na to, že zde byste rozhodně neměli šetřit. Jde o zdraví vašeho dítěte a právě z toho důvodu je potřeba pořídit kvalitní židli.

Pokud máte zájem o to, aby se vaše dítě soustředilo na učení, neumisťujte stůl příliš k oknu. Raději využijte správné osvětlení k tomu, aby si dítě nekazilo večer své oči. Jestliže byste stůl umístili k oknu, na jednu stranu dítěti dopřejete světlo, na druhou stranu se však nebude plně soustředit. Nedoporučuje se zase stůl položit na druhou stranu, tím máme na mysli od okna. Šlo by o nejtmavší prostor v dané místnosti.

Může nastat problém, kdy nebudete moci položit stůl blízko k oknu z důvodu, že to prostor nepovoluje. Situaci vyřešíte světlými a pestrými barvami zdí, abyste v místnosti docílili co nejdelšího světla během dne. Nevíte si rady, jaká barva by to měla být? Zkuste sáhnout po zelené nebo jemně žluté. Jedná se o klidové barvy, které vaše dítě ocení.

K lepšímu světlu na psací stůl dopomůžete také kvalitní lampičkou, která by měla být maximálně pohyblivá. Díky pohyblivé lampičce si může světlo vaše dítě natočit podle svých potřeb. Tato varianta je mnohem lepší než aby se lampička neustále zvedala a znovu pokládala. Dítě by v žádném případě nemělo mít rozsvícené pouze lampičkové světlo. Lampičkové světlo slouží jako tzv. pomůcka při rozsvíceném hlavním světle.

Nezapomínejte na to, že školák stráví u psacího stolu poměrně dost času, dbejte na to, aby vybavení dětského pokojíčku bylo kvalitní. U těchto věcí rozhodně nešetřete finanční prostředky, jak jsme již zmiňovali, jde o zdraví vašeho dítěte. Navíc investice během základní školy bude potřeba pouze jedna, protože vámi pořízený nábytek ho bude doprovázet po celou dobu. Jak zařídíte dětský pokoj bude záležet pouze na vás a všemu dítěti.

Nechte se inspirovat například hrdiny z dětského světa.

Mohlo by se Vám líbít