Reality a finance

Dodavatelé energií stále chodí po bytech a domech

single-image

Dodavatelé energií stále chodí po bytech a domech. Jistě se někteří z vás setkali s tím, že u vás zaklepala dvojice obchodních zástupců ohledně nabídky dodavatelů energií. Ještě, než začnou prezentovat své produkty, chtějí se dostat k vám do bytu. Jakmile je pustíte, ukazují vám svoji nabídku s dodávkou energií a s možností získat zdarma žárovky. Říkáte si, v čem je háček? Problém nenastává, pokud vše proběhne v pořádku a vy smlouvu podepíšete s tím, že u nich zůstanete dlouhé roky. Dodavatelé energií při téhle variantě budou šťastní a vám tak nehrozí žádné výhružky nebo platby za nedodržení smlouvy. Problém nastává až ve chvíli, kdy budete chtít od dodavatele odstoupit. Po tomto kroku nastává jejich druhá tvář, kdy budou po vás vyžadovat i platbu za zmiňované žárovky.

V žádném případě neotevírejte, pokud za dveřmi uvidíte cizí lidi. Obchodní zástupci těchto společností neznají slušné chování a k podpisu smlouvy vás budou doslova tlačit. Na jednu stranu se tváří kamarádsky, ale jedná se pouze o přetvářku. Jestliže jim smlouvu podepíše a v následujících dnech budete chtít od smlouvy odstoupit, připravte se na výhružky. Žárovky, které jste dostali ke smlouvě zdarma, vás budou stát najednou 2.000,- Kč za kus. V případě, že budete odmítat zaplatit tuto částku, budou vám chodit výhružné sms a telefonáty.

Počítejte také s tím, že se společnost bude obracet na exekutory. Jednoduše dostanete ultimátum, buď to částku zaplatíte nebo vás čeká exekutorské řízení. Existuje mnoho případů, kdy se lidé obrací na různé úřady s prosbou, jak se mohou bránit. Úřady podvedené lidi uklidňuje tím, že se nemusí ničeho bát. Jde pouze o vyhrožování, na které rozhodně nemají právo.

Jak se bránit proti složenkám ve schránkách? Úřady radí, abyste neplatili částku ve výši 2.000,- Kč za 1 kus žárovky. Máte v podstatě dvě varianty, jak se v takových případech bránit. První možností je navrácení žárovky. Zavolejte obchodnímu zástupci nebo přímo do společnosti a zeptejte se, kde můžete žárovky vrátit. Jestli jste žárovky nechtěně rozbili nebo již nesvítí zašlete částku, která odpovídá cenám žárovek. Dodavatelé energii si za žárovky účtují přehnané částky a ve všech případech se jedná o nejlevnější zboží.

Mohlo by se Vám líbít