Reality a finance

Dohoda o ukončení nájmu bytu – bezproblémové řešení je nejvýhodnější

single-image

Dohoda o ukončení nájmu bytu nemusí být vždy jednoduchou záležitostí. Tady je potřeba si říct, o jakou formu ukončení nájemní smlouvy vlastně jde. U každého majitele bude smlouva vypadat jinak, a to včetně podmínek. Právě z tohoto důvodu je určitě na místě, abyste si ji pořádně ještě jednou přečetli. Vždy byste se měli striktně držet toho, co je v ní napsáno, aby nedošlo k porušení podmínek z vaší strany. Jestliže chcete tedy ukončit pobyt v bytě kvůli špatné dohody, nezapomeňte na to, že musíte podat výpověď písemnou formou.

Dohoda o ukončení nájmu bytu může být různá

Nejideálnější variantou, která pro vás může být je bezproblémové ukončení nájemní smlouvy z obou stran. V praxi to znamená takové ukončení, při kterém nebude druhá strana, tedy majitel dělat žádné problémy. Dohodu o skončení pak můžete podepsat společně a tím to pro vás končí. Těchto situacích je bohužel v České republice málo. Zvlášť pak v případě, kdy je na uzavřené smlouvě napsáno datum ukončení až za pár let. Zde se může majitel trochu cukat. V případě, že by tomu tak bylo a druhá strana by vám dělala problémy, musíte sáhnout po výpovědi.

Jak postupovat u výpovědi z nájemní smlouvy

Jestliže to dojde až do této fáze, buďte opatrní a dodržujte pravidla, které vám mohou pomoct. Jak již bylo napsáno v prvním odstavci, výpověď z nájemní smlouvy musí být písemná. Pozor! Neznamená to, že napíšete obyčejný dopis, SMS nebo elektrickou poštu. Z vaší výpovědi musí být jasně, že máte opravdový zájem o ukončení nájmu bytu. V opačném případě by se to mohlo obrátit proti vám. Mezi další podmínky, které se ve smlouvě musí nacházet, jsou informace o místě bytu. Rovněž si dávejte pozor, aby kromě místu byl ve výpovědi uveden také majitel. Pro váš lepší pocit je však jednodušší, abyste se s druhou stranou rozumně domluvili.

Mohlo by se Vám líbít