Zahrada a hobby

Druhy bazénů – jaké existují a který si pořídit?

single-image

Snad každý majitel zahrady nebo rodinného domu si na letní období pořizuje bazén. Potvrzuje to také fakt, že se bazény v posledních letech prodávají ve větším množství. Bazény jsou skvělým místem pro horké dny, kdy například přijdete z práce a jste unavení z horka, jednoduše máte zájem si odpočinout a trochu se zchladit. Popíšeme si druhy bazénů včetně prodejnosti na českém trhu.Pro dostatečný odpočinek si do bazénu můžete pořídit lehátko a popíjet tak svůj oblíbený letní nápoj.

Jaký vybrat bazén právě pro vaši zahradu? Dbejte při výběru pečlivě na materiál a možnosti bazénu. Bazén by vám měl vydržet déle než pouze jednu sezónu.

Druhy bazénů

Na trhu se vyskytují tři hlavní druhy bazénů, prvním z nich je bazén zapuštěný v zemi, který bývá zároveň ale nejdražší variantou. V těsné blízkosti následují polozapuštěné bazény a v poslední řadě nadzemní bazény, které se řadí mezi nejlevnější. Pokud ovšem trváte na bazénu, který chcete mít na celý život a máte dostatečné finanční prostředků, pak je pro vás nejvýhodnějším řešením pořídit si zapuštěný nebo polozapuštěný bazén. Při koupi tohoto typu bazénu přenechejte instalaci raději odborníkům, kteří se tímto zabývají.

Prodejnost bazénů

Nejprodávanější jsou nadzemní bazény, právě z důvodů ceny, která bývá v okolo pár tisíc. Montáž nadzemních bazénů zvládne téměř každý, kromě rovného povrchu nevyžadují žádné zahradní úpravy.

Výhodou nadzemních bazénu bývá jejich lehká demontáž. Bazény by se měly na zimu schovávat, protože by jejich materiál nemusel zimní teploty ustát.

Koupi bazénu to určitě nekončí. Budete si muset pořídit příslušenství, mezi které patří schůdky, filtrace, čerpadlo a v případě vašeho zájmu také ohřev. V průběhu sezóny, kdy je bazén využíván je správné postarat se o jeho údržbu. To můžete například různými přípravky a chlórem, který můžete volně nechat v plováku, který je určen do bazénu a jeho hlavním úkolem je po malých dávkách uvolňovat chlór do bazénu.

Pro odpad a hmyz, který se do bazénu může dostat oceníte bazénový vysavač a síťku, která slouží pro jednoduché odstranění přebytečného odpadu v bazénu.

Mohlo by se Vám líbít