Dům a byt Interiér

Feng Shui v bydlení a interiéru

single-image

Feng Shui pochází z Číny a jedná se o správné nastavení rovnováhy vody a větru. Jak jistě víte, bez vody by neexistoval život. Voda dodává lidem, rostlinám a zvířatům život. Pokud bychom měli popsat vítr, jde o zdroj energie. Vítr i voda mohou lidem hodně pomoct, ale naopak i ublížit.

V krátkosti si popíšeme, jak mohou tyto dvě složky ublížit: povodně, vichřice nebo tornáda. Metoda Feng Shui se může využívat také při interiérovém designu v bydlení. Jak provést Feng Shui v bydlení a interiéru?

Feng Shui v bydlení a interiéru

Stále více se můžete u interiérových designerů setkávat s technikou Feng Shui, kterou při své práci využívají. V obchodech lze v dnešní době koupit knihy feng shui určené pro uspořádání domácnosti. Profesionální interiérový designer vám sám navrhne byt nebo dům podle této techniky.

Budete se divit, ale Feng Shui v bydlení má vliv také při stavbě rodinného domu, a to konkrétně u půdorysu. Pokud chcete do půdorysu vniknout s Feng Shui, mělo by se jednat o tvar obdélníku nebo čtverce. Jestliže přemýšlíte nad jiným tvarem, nepodaří se vám rodinnému domu dodat správnou energii.

Zkušenosti profesionálů se mohou hodit

Na Feng Shui v bydlení a interiéru vyhledejte profesionála se zkušenostmi. Interiérový designer s touto problematikou by vás měl vyslechnout a navrhnout vám interiér podle vašich představ.

Interiér domácnosti by měl být plný energie a maximálně funkční. Feng Shui vyžaduje několik zásadních pravidel, podle kterých je potřeba se při zařizování interiéru řídit. Jaké to jsou? Například mezi ně patří místnosti a jejich rozmístění. Místnosti jako je ložnice nebo koupelny by měly být umístěny na sever. Kuchyň a dětský pokoj orientujte více na východ nebo západ a zbylé místnosti miřte na jih.

Mohlo by se Vám líbít