Dům a byt Stavba

Hliníkové ploty a jejich výhody

single-image

Plot plní několik funkcí, a tak dokonce i design plotu musí splňovat požadavky především majitele domu. Je třeba zachovat určitý styl, estetický vzhled, odolnost, a hlavně by měl takový plot samozřejmě splňovat požadavky na bezpečnost našeho majetku. V podstatě si tak hraničíme svá území.

Ovšem je třeba zdůraznit, že není plot, jako plot. V minulosti bohatě postačilo, když jsme chránili svůj majetek dřevěnými klacíky a později i laťkami, které mohli zdobit i malované hrnečky. Postupem času se ale plot stal jakýmsi dokonalým ztvárněním našeho vkusu, máme velký výběr materiálů, ze kterých se takový plot dá postavit a můžeme v takovém případě také rozvinout svou fantazii.

Mezi velmi oblíbené v posledních letech patří hliníkové ploty, které zdůrazňují hodnotu, krásu, a především styl našeho domova. Popularita hliníkových plotů neustále roste a na trhu si můžeme vybrat ze široké nabídky hliníkových profilů, které mohou být dokonce i barevné, můžeme se setkat s hliníkovými prvky plnými vzorů, které do sebe zapadají jako stavebnice a tvoří tak dokonalý obrazec, který především odpovídá originalitě exteriéru našeho domu. Hliníkový plot navíc chrání před nechtěnými návštěvníky a zajišťuje bezpečnost našich dětí a domácích zvířat.

Jaké jsou charakteristické rysy hliníkových plotů, jaké jsou jejich výhody a nevýhody? I na tyto otázky je třeba odpovědět.  Hlavním důvodem je to, že hliníkové ploty mají řadu výhod oproti plotům vyrobené z galvanizované oceli a jiných železných kovů. Hliníkové ploty se v podstatě dostaly na výsluní teprve nedávno, ale získaly si své fanoušky zejména pozitivními vlastnostmi.

  • Hliníkové ploty je lehčí, protože menší hmotnost plotu umožňuje jeho umístění na mělkých základech. Což souvisí s úsporami. Je dobré také vědět, že příliš nízká hmotnost hliníkového plotu vede k malému zatížení pantů a tím pádem bude křídlo u branky vyžadovat ne tak časté nastavení.
  • Hliníkové ploty se také snáze přepravují a montují.
  • Hliníkové ploty jsou nejen velmi pevné a lehké, ale dobře odolávají deformacím.
  • I velmi kvalitní ocel může časem zrezivět, což u hliníkového plotu nehrozí. Je tedy velmi odolný i proti vnějším vlivům. Zachovávají si tak původní strukturu bez ochranného nátěru.

Dokonalé oplocení tedy nemusí být jen drahá ocelová konstrukce, ale můžeme si také zvolit levnější variantu v podobě hliníkového plotu, který splní svůj úkol na jedničku.

Mohlo by se Vám líbít