Reality a finance

Inspekce nemovitosti jako správná volba před koupi rodinného domu

single-image

Dohodli jste se s partnerem nebo partnerkou na tom, že si pořídíte vlastní rodinný dům? Z nadšení, že budete mít vlastní nemovitost už kontaktujete všechny známé se zprávou o vašem rozhodnutí? Pokud to plánujete udělat takto, určitě byste měli vyčkat. Rozhodnutí je jedna věc, ovšem nákup rodinného domu je úplně něco jiného, než si mnohdy dokážete představit. Jako laik nemáte šanci poznat například závady, které může rodinný dům skrývat.

Věděli jste, že lze toto riziko minimalizovat? Pokud vás zajímá jak, tak odpověď je snadná, pomoct vám může inspektor nemovitosti, který vše pečlivě zkontroluje.

Stačí otevřít internet a během chvíle se dočtete na několika serverech články o tom, jaké chyby nejčastěji lidé přehlížejí. Budoucí majitelé nemovitostí jsou z obchodu tak nadšení, že si nemusí všimnout všech závad na domě. Lidé se bohužel těchto chyb dopouštějí velmi často a ve finále zjistí, že do nemovitosti musí investovat. Někdy si nedokážete ani představit, kolik je potřeba vložit finančních prostředků, aby jste mohli normálně žít.

Všechny tyto náklady vám může ušetřit inspektor nemovitosti. Jestliže si říkáte, že nebude rozhazovat zbytečné finanční prostředky za kontrolu stavu nemovitosti, měli byste si to pořádně rozmyslet. Jistotu totiž nebudete mít ani u obchodu, který je prováděn přes realitní kancelář. Realitní makléři nejsou ve většině případech na tolik zkušení, aby mohli posoudit prodávanou nemovitost. Kromě toho vám nemusí říct všechny informace, a to jenom z toho důvodů, aby úspěšně uzavřeli další obchod.

Co je to inspekce nemovitosti?

Díky inspekce nemovitosti zjistíte, v jakém stavu je rodinný dům, o který se právě zajímáte. Kromě toho si můžete službu objednat i v případě, kdy naopak nemovitost prodáváte. Pomocí těchto služeb získáte veškeré informace o chybách na dané nemovitosti včetně odhadu na jejich opravu.

Mezi kvalitní a ověřené inspektory nemovitostí patří například pan ING. Vladimír Sháněl. Pokud máte zájem o celkovou kontrolu vašeho rodinného domu nebo bytu, můžete využít služeb Vladimíra po celé České republice. Nejvíce se ale soustředí na Hradec Králové a Náchod, kde již několik let úspěšně jako inspektor nemovitostí působí.

Mohlo by se Vám líbít