Interiér

Interiérový design – co vůbec znamená tento pojem?

single-image

Interiérový design se zabývá vnitřním prostorem bytu nebo domu a má za cíl zajistit útulnější a pěknější bydlení podle nových trendů. Místnosti v bytě nebo domě by měly společně alespoň nějakými prvky ladit. V dnešní době vidíte, že se místnosti barvami alespoň trochu podobají a nedosahují extrému.

Do interiérového designu můžete zařadit téměř cokoliv, co se týče vnitřních prostor, od uspořádání nábytku až po dekorace a barvy. Na rozdíl od homestagingu se interiérový design zabývá vlastním bydlením. Znamená to tedy, že úpravy v interiéru děláme pro své bydlení, a ne pro účely prodeje nemovitosti.

Pokud vidíte, že by váš byt potřeboval větší úpravy, můžete zasáhnout i do celkového dispozičního řešení. Především při rekonstrukcích koupelen a kuchyní se provádí interiérové návrhy, jak by nové místnosti mohli vypadat. Někteří majitelé si objednávají služby interiérových designerů.

Kvalitní interiérový designér by vám měl umět nejenom poradit, ale také s vámi objíždět a nakupovat veškeré nové vybavení. Jednoduše řečeno se interiérový designer stará o příjemnější prostředí pro uživatele konkrétního bydlení.

Kromě těchto věcí se může interiérový design věnovat různému osvětlení, ozvučení nebo dokonce ovládání elektronických zařízení, které vám dopřejí pohodlí při vašich domácích pracích.

Jestliže využijete služeb interiérového designéra, určitě vám rád pomůže při výběru obrazů a dalších dekorací, které se hodí do vašeho bytu nebo domu. Doba v oblasti práce interiérových designérů se pomocí nových nástrojů výrazně posunula dopředu. Pokud dnes narazíte na návrháře, můžete je vidět využívat 3D programy, pomocí kterých uvidíte do detailu například vaši novou koupelnu.

Mohlo by se Vám líbít