Reality a finance

Inzerát nemovitosti – triky realitních kanceláři

single-image

Narazili jste na inzerát nemovitosti, který je starý několik měsíců? Po zavolání na inzerát se ozve realitní makléř, který vám oznámí, že je nemovitost již dávno pronajatá nebo prodaná? Rovnou vám ale nabídne jinou nemovitost z jeho portfólia? Jedná se o častý trik realitních makléřů, pomocí kterého vás nalákají na starší inzerát, aby vám mohli předložit jinou nabídku. Jde převážně o neexkluzivní nabídky, což znamená, že nemovitost majitel zadal více realitním kancelářím.

Jedním z důvodů, proč je nemovitost stále na internetu bývá to, že se realitní makléři nedozví pravdu o tom, že je již byt nebo dům pronajatý. Kromě tohoto případu se může stát, že oddělení realitní kanceláře neprovedlo smazání inzerátu z internetových serverů. O třetím případě jsme psali na začátku. Realitní kancelář doufá v to, že na starý inzerát naláká nové klienty.

Mimo jiné to zvyšuje počet inzerátů realitní kanceláře. Ve finále to tedy může vypadat, že se jedná o kvalitní realitní kancelář s velkým počtem nemovitostí. Pravda je však úplně někde jinde, počet nemovitostí je výrazně nižší, než je uvedeno na stránkách realitní kanceláře. Kvalitní realitní makléři využívají pronajaté nemovitosti z jejich strany ve svůj prospěch a to tím, že ji označí cedulkou pronajato. U prodeje nemovitosti je to podobně, rozdíl je pouze v cedulce.

Stejně jako u jiných automobilů, tak i zde můžete narazit na podvodné inzeráty. Špatné na těchto inzerátech je fakt, že se mnohdy jedná o realitní kanceláře. O co jde? Podobně jako v předchozím fíglu zveřejní realitní kancelář inzerát nemovitosti. Ptáte se, v čem je tento trik jiný? Jde o nemovitost, která neexistuje nebo ji vlastní osoba, která velmi dobře zná celý realitní tým. Cílem tohoto kroku je pouze nalákání na konkrétní nemovitost. Ve finále pak získáte odpověď jako v předchozí verzi, kde vám realitní makléř napíše zprávu, že je již nemovitost pronajatá. Může vám ovšem přijít odpověď, abyste se na nemovitost přišli podívat. Bohužel se jedná pouze o formu marketingu, jak vás vylákat na osobní schůzku, tak pozor na tyto triky.

Mohlo by se Vám líbít