Dům a byt Interiér

Jak položit koberec bez větší námahy

single-image

Přemýšlíte nad kobercem do dětského pokojíčku, aby vašim dětem v zimě od podlahy nebyla zima? Pak jste tady správně, dnes si popíšeme, jak položit koberec bez větší dřiny. Pro tuto činnost však budete potřebovat velmi důležitou věc, kterou je samotný koberec. V obchodech jistě naleznete spoustu barevných variant a motivů, které se budou vašim dětem líbit. Věděli jste, že existují koberce s městem a cestičkami? Po nich mohou vaše děti jezdit například autíčkem.

Jak položit koberec?

Na tuto činnost si kromě koberce připravte další důležité pomůcky. Mezi ty patří například okrajové a přechodové lišty, lepidlo na koberce a kobercovou lepicí pásku. Dále pak kobercový fixační klih, kobercovou podlahu a přídržnou mřížku. U menších místností budete mít podkladku koberce mnohem snadnější než u větších místností. Pokud je tedy pokoj do 25 m2 můžete odměřený koberec pokládat v celku. Dbejte především na to, aby místnost byla vyklizená.

Nemusíte se ničeho bát!

Nový koberec tedy rozložte v celé místnosti, a to pomocí rolování od stěny na podlahu. Jak již bylo řečeno, pokládání koberce ve větší místnosti vyžaduje podlepení. Je to z toho důvodu, abyste měli jistotu, že nebudou vznikat žádné bubliny a komplikace. Při pokládání koberce v prostorách do 25 m2 si bohatě vystačíte s oboustrannou lepící páskou. Díky této pásce podlepíte koberec pouze na krajích, což by mělo dopomoct tomu, aby šlo o úspěšný proces.

Fáze 3: pokládání pokračuje včetně dokončovacích prací

Jakmile budete mít podkladku koberce hotovou, pečlivě se podívejte, zda jste s práci spokojení. Zároveň by nebylo od věci podívat se na rohy a stěny, jestli je vše v naprostém pořádku. Přebytečný koberec na stěnách odstraníte pomocí nožíku nebo nůžek. V neposlední části odstraníte z lepící pásky ochrannou folii a koberec zatlačíte směrem k podlaze. Kobercové lišty ochrání koberec proti poškození, které se nejčastěji vyskytuje v jeho roztřepení. Jde o jednoduchý návod, jak položit koberec bez větší námahy.

Mohlo by se Vám líbít