Stavba

Jak silikonovat vanu – s tímto návodem to zvládne každý

single-image

Rekonstrukce koupelny je téměř hotová a vám už zbývá dodělat malé detaily? Jedním z takových detailů může být silikování míst kolem vany. Nejedná se o jediný způsob, kdy je nutné provést tuto činnost. Aplikovat silikon kolem vany můžete také v případě, že je již původní silikon zastaralý. Jak silikonovat vanu?

Koupelna je místnost, která je velmi často využívána, ačkoliv vám to tak nemusí připadat. Navíc musíte brát v potaz to, že pokud žije v domácnosti více lidí, platí to mnohonásobně víc. Není se tedy čemu divit, že se časem silikon začne sám loupat. Kromě toho se mohou objevovat v silikonu malé prasklinky. Nemusíte se bát, opravu zvládne každý. Mimo jiné se naučíte, jak silikonovat vanu bez toho, aniž byste museli volat odborníka.

Je potřeba začít s výběrem silikonu. Trh se silikony je rok od roku kvalitnější a propracovanější, takže dnešní produkty zvládnou ochránit spáry v maximální možné míře. Co to znamená? Jednoduše to, že se vám do spár nebude dostávat takové množství vlhkosti a plísně jako tomu bylo doposuď. Aplikaci vám ulehčí pistol, která funguje na stlačování.

Druhým krokem, který patří zároveň mezi nejhorší je odstranění starého silikonu a následné očištění spár. Pochopitelně nemůžete nanést novou vrstvu, pokud jste neodstranili původní silikon. Práce musí být odvedena opravdu kvalitně, aby ve spárách nezůstal jediný kousek původní hmoty. Doporučujeme, abyste začali odstraňovat v místech, kde se silikon loupe. Proč? Bude to pro vás mnohem pohodlnější a rychlejší. Jestliže budete mít štěstí, půjde odstraňování jako po másle. Na druhou stranu v místech, kde je silikon neponičený to bude ovšem mnohem náročnější práce.

Máte hotovo? Hurá! Můžete se pustit do aplikování nového silikonu. Tento krok zvládnete během pár minut. Vezmete pistol a začnete od kraje pomalu nanášet silikon. Nanašíte okolo celé vany včetně rohů do doby, než dojdete k vašemu začátku. Pokud chcete mít aplikovaný silikon ve stejné rovině po celém obvodu vany, můžete ho na závěr vyhladit. Nemusíte používat žádné pomůcky, k tomuto kroku vám postačí vaše ruka, konkrétně tedy prst.

Mohlo by se Vám líbít