Interiér

Jak vybrat dětskou postýlku – vzhled není všechno

single-image

Čekáte s partnerem miminko a sepisujete společně seznam věcí, co budete muset nakoupit? V žádném případě byste neměli zapomenout na dětskou postýlku, která patří mezi nejdůležitější věci. Výběr postýlky nepodceňujte! Nastoupit do auta, zajet do obchodu a následně koupit dětskou postýlku umí každý. Problém nastává až v okamžiku, kdy zjistíte, že se jedná o nekvalitní produkt. Jak vybrat dětskou postýlku pro své miminko, aby mělo krásné spaní?

Dětská postýlka jako základ výbavičky pro miminko

I když se jedná o věc, kterou bude mít vaše miminko jenom na chvílí, je potřeba se dívat na kvalitu. V internetových i kamenných obchodech můžete nalézt tisíce dětských postýlek, ovšem ne všechny se mohou pyšnit kvalitním produktem. Většina maminek dá na doporučení kamarádek, ale co když právě ona má dětskou postýlku od špatného výrobce?

Jak vybrat dětskou postýlku pomocí základních pravidel?

Dbejte na dostatečnou ventilaci, tu můžete poznát podle toho, že jsou na dně postýlky přidělany příčky. Po čem sáhne téměř každá maminka zabývající se bezpečnosti postýlky jako první je dostatečná stabilita a kvalita celkové konstrukce. Tento bod patří mezi hlavní, na které se musíte v každém případě podívat jako první.

Doporučujeme, aby dětská postýlka byla vyrobena ze dřeva, protože se jedná o vhodný materiál pro vaše dítě. Jestliže je dětská postýlka natřená, určitě se zeptejte, jaké barvy byly na nátěr použity. Nezapomínejte, že každé dítě má tendenci vše dávat do pusy. To stejné bude platit, jakmile ho dáte do postýlky. Některé prvky mohou být z jiného materiálu, než je dřevo. U těchto části na postýlce si pohlídejte, aby nedocházelo k rezavění.

Vzhled dětské postýlky není vše!

Rozhodně nevybírejte dětskou postýlku pouze podle vzhledu. Jak jsme uvedli v odstavci nahoře, vaše dítě vám bude vděčné více za kvalitu postýlky a ne za její vzhled. Navíc dítě po narození nevnímá design postýlky. Na vzhled postýlky se tedy dívejte až na konec.

Mohlo by se Vám líbít