Reality a finance

Jak vybrat nájemníka do své nemovitosti? Dodržujte tyto body

single-image

Jste majitelem nemovitostí a chystáte se ji pronajímat?

Určitě vám jde o to, aby váš budoucí nájemník byl spolehlivý a férový. Jak vybrat nájemníka do své nemovitosti a existuje vůbec ještě někdo solidní? Ano, ale předem to bohužel nezjistíte. Lidé, kteří se na začátku tváří mile, můžou být ve finále ti, co nebudou včas platit nájem a obráceněTímto procesem si projde téměř každý majitel, nikdy neodhadnete člověka dopředu. Podíváme se na zásadní body při rozhodování ohledně tématu, jak vybrat nájemníka do své nemovitosti.

Při hledání nového nájemníka se soustřeďte a rovnou ze svého seznamu vyškrtněte ty, kteří nepracují nebo vám nechtějí prozradit důvod svého odchodu z minulého nájmu.

Vyptávejte se svých zájemců na základní otázky: kde pracuji, odkud pochází, kde předtím bydleli a proč si vybrali zrovna vás. Jasně, člověk může mít odpovědi předem připravené, a tak se nebojte zeptat, jestli jsou v případě, že si vyberete právě je, ochotní doložit pracovní smlouvu.

Zkuste si u potenciálního zájemce požádat o telefonní číslo na majitele, u kterého před vámi bydlel. Vůbec nemějte strach z otázek, pokud zájemce cukne a odejde, tak většinou ne z důvodů, že by ho otázky uráželi, ale protože s největší pravděpodobností něco tají.

Dnes jsou moderní sociální sítě a pokud tedy máte možnost si potenciální zájemce ověřit na síti, klidně to udělejte. Nájemci se většinou na takové věci nesoustředí, a tak právě ze sociálních sítí se můžete dozvědět zajímavé informace.

Hlavní kontrola spočívá v trvalém bydlišti. Jakmile budete se zájemcem sepisovat smlouvu, zkontrolujte si občanský průkaz a jeho adresu trvalého bydliště. Většina lidí, kteří mají problémy, jsou vedení na městském úřadě.

V dnešní době máte možnost podívat se na registry, zápisy v evidenci exekucí a také na insolvenční rejstříky. Pokud naleznete na svého zájemce alespoň jeden záznam, tak víte, že s vámi nehraje čistou hru.

V poslední řadě trvejte na zaplacení kauce, která by měla být splacena v den podpisu smlouvy, a to v hotovosti. Kauce vám slouží pro případné neuhrazené částky, které by vám zájemce zanechal.

Mohlo by se Vám líbít