Dům a byt Interiér

Jak vyčistit rychlovarnou konvici za pár korun

single-image

Rychlovarná konvice je spotřebičem, který používáte téměř každý den. Každé ráno vstáváte a vaše první kroky vedou do kuchyně, abyste mohli zapnout rychlovarnou konvici a dát si kávu. Následně pak jdete do koupelny udělat základní hygienu. Stejně jako vy, potřebuje péči i rychlovarná konvice a je tedy důležité provést občasné čištění octem nebo jiným způsobem. Jak vyčistit rychlovarnou konvici pomocí jiných prostředků a na co je dobrý právě ocet?

Jak vyčistit rychlovarnou konvici?

Nejčastějším problémem u všech rychlovarných konvic jsou usazeniny, mastnota a špína. Nemusíte se bát, že by se jednalo pouze o vás. Tento problém je zapříčiněn díky příliš tvrdé vodě, která se v České republice vyskytuje. Usazeniny a vodní kámen mohou mít negativní dopad nejenom na vaše zdraví, ale také na chuť ranní kávy. V těchto případech vám může pomoct tzv. odvápnění, které je při usazeninách velmi důležité.

Odvápňovač

Vaše první kroky před čištěním rychlovarné konvice by měly směřovat do drogerie, kde si budete moct zakoupit odvápňovač. Sehnat ho můžete buď to ve formě tekutého čisticího prostředku nebo jako tablety. Pro jakou variantu se rozhodnete však bude záležet pouze na vás. Ať už si ale vyberete jakýkoliv, finální výsledek bude stejně účinný.

Čištění octem

Ocet patří mezi nejúčinnější formy odstraňování usazenin a vodního kamene. Kromě toho má tyto suroviny téměř každý hned po ruce, a tak nemusíte navštívit žádný supermarket. Stačí přidat jednu lžíci octa do konvice, poté lžičku soli a zalít vodou. Jakmile budete mít, rychlovarnou konvici zapněte a nechte vyvařit. Usazeniny a vodní kámen nebude mít žádnou šanci na přežití. Čištění octem lze použít také u jiných domácích spotřebičů.

Coca Cola je skvělou zbraní

Ptáte se, jak vyčistit rychlovarnou konvici pomocí nápoje Coca Coly? Je to jednoduché a opravdu účinné. Stejně jako ocet nalijte Coca Colu do rychlovarné konvice a následně necháte působit. Rozdíl je pouze v tom, že konvici nebudete v žádném případě zapínat. Pouze ji necháte v konvici plavat po dobu jednoho dne. Ráno budete překvapení, jak efektivně si dokáže Coca Cola poradit s usazeninami a vodním kamenem.

Mohlo by se Vám líbít