Interiér

Jak vyprat péřový polštář v domácím prostředí

single-image

Stejně jako perete oblečení je občas nechat vyprat také péřové polštáře, pokud je tedy máte doma. Jednou z možností je nechat si je vyčistit u některé z profesionálních čistíren. V takovém případě to budete mít snadné, stačí vám pouze naložit polštář do auta a odvézt do nejbližší čistírny. Tam už se vám o vše postarají.

Na druhou stranu si ale musíte přiznat, že se vám tato metoda příliš nevyplácí. Kromě čistírny musíte zaplatit také proježděnou naftu nebo benzín. Mimo jiné vám to zabírá zbytečně mnoho volného času, který byste mohli investovat jinde. Jak vyprat péřový polštář doma a bez námahy? Říkáte si, že to není možné a při dalším čištění budete upřednostňovat první variantu? Nemusíte! Věřte nám, že to hravě zvládnete i sami.

Jak vyprat péřový polštář

Na polštáři se nachází povlak, který před vložením do pračky vyjměte a hoďte zvlášť, aby čištění mělo maximální úspěšnost. Jestliže byste tak neučinila, mohla byste následně prát znovu, protože by se nejednalo o efektivní vyprání. Na peří nesmíte používejte v žádném případě obyčejné prací prášky, které by polštáři mohly spíše uškodit.

Existují přímo speciální prášky, které jsou určené a vhodné na péřové polštáře, protože jsou k nim jednoduše šetrné. Program praní nastavíte tak, aby ždímání probíhalo na minimální otáčky a bylo zároveň nastaveno na textilie. Nebojte se do pračky vložit klidně dva polštáře naráz, pokud to buben umožňuje.

Po vyprání sušte s opatrností

Stejně jako při čištění i tady máte na výběr ze dvou možností. První je sušení v sušičce, která vám pomůže s rychlejším vysušením celého péřového polštáře. Polštář vkládejte do sušičky opatrně a rozhodně jej neždímejte, jestliže se v něm nachází zbytek vody. Zvlášť kroucením, které může peřový polštář poškodit.

Druhou variantou je obyčejné sušení například pomocí domácího sušáku. I tady jsou však pravidla, která musíte dodržovat. Nic s tím nedělejte a nesnažte se nějakými pomůckami sušení urychlit. V konečném důsledku by se mohl polštář nenávratně zničit.

Mohlo by se Vám líbít