Interiér

Jak zařídit dětský pokoj aneb čím je potřeba začít

single-image

Při zařizování dětského pokoje má tendenci většina rodičů vybírat podle toho, co se líbí jím, a ne jejich dětem. Jak zařídit dětský pokoj, aby si ho vaše dítě zamilovalo? Pokud jsou vaše děti starší, nechte je promluvit. Určitě by se vám také nelíbilo, kdyby vám někdo zařizoval ložnici bez toho, aniž by se s vámi poradil. To stejné platí u vašich dětí, které si chtějí pokoj zařídit podle sebe.

Jak zařídit dětský pokoj?

Základem při zařizování dětského pokojíčku je postel, která by měla být z kvalitního materiálu. Výběr postele byste v žádném případě neměli odbýt, protože v ní vaše dítě tráví jednu třetinu svého času. Jedná se o zboží, které byste rozhodně měli vybírat před samotným nábytkem. Myslete dopředu a pořiďte dítěti postel s většími rozměry, abyste nemuseli za dva roky řešit podobnou situaci. Kromě kvalitní postele sáhněte i po matraci, kterou vaše dítě v noci ocení.

Nábytek až po výběru postele

Jestliže máte první krok úspěšně dokončený, můžete pokračovat na další etapu, kterou je nábytek. Tady je potřeba si uvědomit, jak velký je dětský pokoj a kolik je potřeba zakoupit úložného prostoru.

Pokud se podíváme na pořizování psacího stolu, tak máme jasno. V případě, že máte jedno dítě, postačí vám jeden psací stůl. Pokud máte pokojíček sdílený pro dvě děti, bude nutné zakoupit dva psací stoly. Samozřejmě jen tehdy, jestli to velikost dětského pokojíčku umožňuje. Je-li dětský pokojíček menších rozměrů, budete se muset smířit s jedním psacím stolem.

Úložný prostor je pro děti velmi důležitý, protože si mohou snadno schovat své hračky a jiné věci, které by se jinak váleli na zemi. Doporučujeme, abyste dítěti zakoupili skříň a několik úložných boxu, které můžete snadno uskladnit navrch skříně. Úložné boxy budou skvělo sloužit na maličkosti. Na oblečení poslouží velké šatní skříně.

Dekorace a osvětlení na konec

Dopřejte vašemu dítěti perfektní osvětlení. Věděli jste, že osvětlení patří mezi důležité prvky každé místnosti? Při koupi kvalitního osvětlení si vaše dítě nebude příliš kazit zrak. Zvlášť v zimním období, kdy je velmi brzo venku tma. Dekorace nesmí chybět, ovšem i s ní se to nesmí přehánět. Všeho moc škodí, jak se u nás často říká. Klasické dětské dekorace pokojíček zútulní k dokonalosti. Dopřejte vašemu dítěti pocit bezpečí a komfortu.

Mohlo by se Vám líbít