Interiér

Jak zařídit předsíň – místnost, která vyžaduje pozornost

single-image

Určitě to máte podobně, v bytě nebo domě vás zajímá každá místnost, kromě předsíně. Tu většinou lidé zařizují na rychlo a to bez velkých časových a finančních investic. Na druhou stranu byste však této místnosti měli věnovat o mnoho více času. Jedná se o místnost, kterou každý uvidí jako první. Jak zařídit předsíň, abyste se za ni nemuseli stydět a naopak se s ní mohli chlubit? Zkusíme vám dát několik tipů, které vám mohou usnadnit přemýšlení při cestě za novou předsíní. Nezapomínejte na to, že jde o menší místnost, než je například obývací nebo dětský pokoj. Pokud to tedy přeženete, nebude to vypadat hezky.

Jak zařídit předsíň

Začít byste měli u výběru barev. Na chodbu se hodí například klasická bílá, pokud byste chtěli být originální, neměli byste to rozhodně přehánět. Nedoporučujeme sáhnout po křiklavých barvách, které by mohly při vstupu bít do očí. Jakmile budete mít chodbu vymalovanou, můžete se přesunout na další krok, kterým je výběr samotného nábytku. Jestliže máte doma úzkou chodbu, snažte se ji vybavit decentním nábytkem.

Před koupi důkladně změřte všechny rozměry, aby vám nový nábytek nepřekážel při procházení. Pokud byste totiž pořádali například rodinnou oslavu, nemuseli by se k vám všichni vejít naráz. Chodba by měla být zařízená jednoduše, takže vám jistě postačí jedna malá komoda nebo skříňka. Otevírání tohoto nábytku je také velmi častým problémem, na který lidé narazí až doma. Změřte proto opravdu všechny rozměry a to i komody nebo skříňky s otevřenými dvířky.

Dostatek světla je základem chodby

Chodba patří mezi místa s nejnižším množstvím světla. Vůbec nezáleží na tom, že máte v předsíni stejný lustr, jako ve vedlejší místnosti. Je to logické, zvlášť v bytě, kde není na chodbě žádný přísun denního světla. Jestliže bydlíte v rodinném domě, máte to s největší pravděpodobností jednodušší díky oknu, které se nachází i na chodbě. Pro zlepšení viditelnosti si můžete pořídit i lustr po celé délce chodby nebo stojací lampu.

Zrcadlo a háčky slaďte s designem

V neposlední řadě jsou důležité háčky a výběr zrcadla. Ty by měli být kombinované ve stejném stylu, jako je vaše chodba. Jestliže byste vybrali háčky, které by neladily s nábytkem a barvou, byly by všem na očích. I při zařizování chodby musíte investovat dostatečné množství času při výběru všech drobností.

Jak zařídit předsíň, co se týče zrcadla? Tady je výběr o něco jednodušší. V první řadě si musíte najít místo, na které zrcadlo umístíte. Ne vždy to bývá snadný úkol, jakmile toho docílíte, teprve poté můžete zvolit tvar zrcadla a jeho rozměry.

Mohlo by se Vám líbít