Zahrada a hobby

Jak zazimovat bazén – jednoduchá pravidla

single-image

Zazimování bazénu na zahrádkách zvládnete i vy a nemusíte být zkušení odborníci. Vše spočívá pouze v dodržování pravidel, o kterých si povíme v dnešním článku. Jak zazimovat bazén, jestliže jste to nikdy nedělali? Nemusíte se obávat, není to příliš složitý proces. V žádném případě se do této činnosti nepouštějte v době, kdy venku teploty sahají pod hranici 5 C. Jakmile jsou venku teploty, které už neumožnují denní koupání, je nejvyšší čas pustit se do zazimování bazénu.

Jak zazimovat bazén

Možná vám to bude připadat divné, ale prvním krokem k úspěšnému zazimování bazénu je jeho vyčištění. Pokud by totiž bazén obsahoval znečišťující vodu a dno plné nečistot, nebylo by vypouštění snadné. Věnujte tedy tomuto kroku důležitou část svého osobního volna a pořádně bazén zbavte všech nečistot, které se v něm nacházejí. Pro čištění dna se vám může hodit bazénový vysavač, který lze pořídit v největších obchodních řetězcích.

Odpusťte bazén a znovu vyčistěte

Jakmile budete mít první krok hotový, pusťte se do vypouštění bazénu. Bazén se vám nepodaří odpustit celý, a tak byste v něm měli nechal přibližně alespoň 10 centimetrů vody. Tento proces nějakou dobu trvá, vy si tak můžete připravit pomůcky na další čištění. Stěny bazénu můžete nyní snáz očistit od zbývajících usazenin, které po vypuštění bazénu zůstaly. Při tomto čištění můžete zapojit veškeré čistící pomůcky, které vám činnost velmi usnadní.

Zazimování bazénu pomocí prostředků

Zazimování bazénu není zdaleka u konce. Nyní byste měli zajít do obchodu pro zazimovací přípravek, který použijete podle návodu od výrobce. Tyto účinné chemikálie slouží pro omezený nárůst řas a výskytu dalších nečistot. Stejnou péči, jakou věnujete bazénu musíte následně dopřát také příslušenství, jestliže stojíte o to, aby vydrželo zimní období.

Přikrytí bazénu plachtou

V neposlední řadě bazén přikryjte kvalitní plachtou, která je určená pro zimní období. Jedině tak můžete s klidným svědomím říct, že jde o profesionální zazimování bazénu. Kromě toho musíte celou zimu dbát na to, aby na plachtu nenapadlo velké množství sněhu. Jestliže by se tak stalo, sníh odstraňte, aby nedošlo k poškození látky.

Mohlo by se Vám líbít