Zahrada a hobby

Jaký typ grilu vybrat? záleží na mnoha faktorech!

single-image

V letních měsících není nic lepšího než si s přáteli sednout a společně relaxovat při grilování a poté se zajít pobavit do bazénu. Zní to lákavě, viďte? Majitele rodinných domů a zahrad to jistě znají. Pozvěte rodinu a přátelé a společně si ugrilujte něco vynikajícího.

Jste teprve u výběru grilu? Přemýšlíte, jaký typ grilu vybrat?

Než se pustíte do samotného výběru grilu, pořádně byste měli zvážit, k jakým účelům budete gril využívat, a především pro kolik osob. Důležitou roli při výběru grilu hraje také to, jak často budete pokrmy připravovat? Při výběru většího grilu byste si důkladně měli rozmyslet, zda máte gril kde uskladnit.

Rádi grilujete? Jste vynikající kuchaři a tato činnost vás prostě baví? Nevadí vám do provozu grilu investovat finanční prostředky? Pak se nebojte dívat po lepších grilech.

Kvalitní grily vám zajistí lepší přípravu grilovaných jídel, zároveň se ale jedná o dražší varianty grilovacích zařízeních. Kvalitní grily sice stojí více peněz, ale zajistí vám kvalitně připravené jídlo, jednoduchou ovladatelnost a dlouhou životnost, na kterou si potrpí přední výrobci grilu. Na trhu můžete vybírat z plynových grilů, elektrických grilů nebo z grilů, které jsou na dřevěné uhlí.

Plynové grily

jsou nejpohodlnějším na obsluhování. Jednoduše připojíte propanbutanovou láhev a poté se gril chová a funguje stejně jako sporák. Stačí otočit piezoelektrický ovladač, který způsobí zapálení grilu. Teplotu pak není obtížné regulovat dle svého uvážení. Plynové grily si můžete koupit s poklopem, který vám zajistí lepší propečení masa, což výrazně zlepší celkovou chuť. Plynové grily jsou vhodné za každého počasí, protože vás neobtěžují žádným bordelem a popílkem.

Grily na dřevěné uhlí

by měli být z kvalitní pevné oceli, která bude dbát na dostatečnou stabilitu celého grilu. Konstrukce grilu většinou obsahuje dvě hlavní části, mezi které patří kotel a víko. Při výběru grilu se v obchodě podívejte na průduchy, které by měly být ve vámi kupovaném grilu. Průduchy slouží pro přívod vzduchu, který je při grilování na dřevěném uhlí velmi důležitý. Samozřejmostí by měla být miska, která zachytává veškerý popel a vy tak na své zahradě nebudete muset uklízet pod grilem. Tento typ grilu patří mezi levnější varianty, ovšem jsou velmi dobře uchovatelné a váhově lehké, přenesete ho kamkoliv bez pomoci druhé osoby.

Stále si nevíte rady, jaký typ grilu vybrat?

Nezoufejte, na trhu je možnost zvolit si variantu elektrického grilu. Elektrické grily patří mezi nejbezpečnější typ grilovacích zařízení. Jsou velmi snadné nejenom na obsluhu, ale také na údržbu. Elektrické grily můžete používat jak na zahradě, tak v kuchyni, nepřináší při grilování žádný nepořádek, takže se nemusíte bát nečistoty doma. Elektrické grily jsou rozděleny ještě do dvou dalších kategorií (kamenné a teflonové). Kamenné elektrické grily jsou hladké a nabídnou vám zdravou přípravu jídel. U teflonových elektrických grilů můžete narazit rovněž na hladké, jako u předchozí kategorie, ale také i na žebrované, které jsou určené pro přípravu masa a ryb.

Jaký gril si vyberete Vy?

Mohlo by se Vám líbít