Zahrada a hobby

Japonská zahrada aneb příroda dokáže divy

single-image

Pokud vás již klasická zahrada omrzela, mohla byste si ji uspořádat do japonského stylu. Japonská zahrada musí působit přirozeně, takže zapomeňte na to, že byste ji, jakkoliv upravovali. Jednoduše řečeno musí vypadat, jako by rostla přirozeně a bez pomoci. Ještě před tím, než začnete budovat japonskou zahradu je potřeba si vypracovat přesný plán. V první řadě je základem terén, který je tzv. podkladem pro samotnou zahradu.

Japonská zahrada

U zařizování japonské zahrady se nebojte využít všechny dostupné přírodní materiály. Právě díky těmto surovinám se tato zahrada nazývá japonská. V žádném případě byste neměli zapomenout na jezírko nebo vodopád, tyto dva symboly patří mezi důležité prvky tohoto stylu. Voda je vůbec považována za jeden z nejdůležitějších přírodních materiálů, bez kterého bychom se neobešli.

Máte už jezírko vyřešené? Pak se nebojte ho ozdobit například ozdobnými kamínky. Věděli jste, že z kamínků můžete udělat také cestičku, která povede například k vašemu jezírku? Na samotnou cestičku můžete použít buď to kámen nebo obyčejný písek pomocí kterého se budete cítit jako na pláži.

Venkovská zahrada v japonském stylu vyžaduje mnohem víc

V předchozím odstavci jste se mohli dočíst pouze základy. Tyto základy sice z vaší zahrady udělají japonský styl, ale ne tak, jak byste chtěli. K úplnému dokončení je potřeba mnohem víc, než jen přírodní materiál a správný terén. Určitě uznáte, že ke každé zahrádce patří rostlinky, které celkový dojem z prvního pohledu posunou o úroveň výš. Sáhnout můžete například po kapradinách, mechu nebo bambusu. Ze stromu zase vybírejte z kategorie listnatých stromů, které se mohou pyšnit barevnými lístky.

S dekoracemi to nepřehánějte

S dekoracemi na japonské zahradě to příliš nepřehánějte, nemuselo by to ve finále vypadat hezky. Už samotné jezírko patří mezi hlavní, a především velké dekorace, které si všimne určitě každý. Pokud ovšem máte velkou zahradu a cítíte, že to saje prázdnotou, můžete nějaké ty dekorace použít. Zůstaňte u japonského stylu a použijte například lucerny, které se náramně na tento druh zahrady hodí.

Mohlo by se Vám líbít