Interiér Zahrada a hobby

Jedovaté pokojové rostliny: znáte je všichni!

single-image

Jedovaté pokojové rostliny, na jednu stranu přinášejí radost, na druhou stranu mohou pěkně uškodit. Převážně ženy si čas od času pořídí domů rostlinku, o které ani neví, že patří mezi jedovaté druhy. Je to z toho důvodu, že to mnoho žen nenapadne, protože se jedná o velmi známé rostlinky. I přes to, že jsou známé a téměř každý je má doma, tak málokdo ví, co se v nich ukrývá. Na jedovaté pokojové rostliny byste měli být opatrní. V případě, že se dočtete o rostlince, kterou máte doma, buďte o to více obezřetní.

Jedovaté pokojové rostliny = radost i nebezpečí

Nebudeme přehánět, jestliže vám oznámíme, že některé rostlinky při špatném zacházení mohou způsobovat vážné zdravotní komplikace či smrt. Některé rostlinky vás určitě překvapí, protože jste to u nich nečekali ani v nejmenším.

V období, kdy na svět přicházejí narcisky nebo petrklíče, si je mnohdy lidé berou domů. Jedná se o druh, který bohužel patří do této skupiny. Neříkáme však, že máte jít po práci domů a všechny nebezpečné jedovaté pokojové rostliny odstranit. Právě, že naopak, klidně si je ponechte, pouze minimalizujte možnost rizika, a to především u dětí.

Máte v bytě nebo domě Amarylis nebo Klívie? Pokud ano, měli byste je umístit na nejvyšší bod v místnosti. Na rozdíl od jiných jedovatých pokojových rostlinek, kdy je pouze jedna část jedovatá, jsou tyto pokojovky jedovaté celé. Na parapetu by tedy byly snadným cílem pro vaše děti. Není od věci při koupi rostlinky si o ní přečíst alespoň základní informace, abyste omezili možnost nehody.

Další jed!

Mezi známé, avšak jedovaté pokojové rostliny patří i Tchýnin jazyk. Nebudeme vám lhát, pokud řekneme, že se jedná o nejznámější a možná i nejodolnější pokojovou rostlinku vůbec. Pokud by se dostala rostlinka do úzkého kontaktu s dítětem, mohlo by to vyvolat podráždění trávicího traktu. Jaké jsou projevy? Začalo by to bolestmi hlavy a břicha a pokračovalo by to až do stavu zvracení. Na závěr bychom chtěli okrajově zmínit i další dvě jedovaté pokojové rostliny, kterými jsou Dračinec a Kroton.

Mohlo by se Vám líbít