Zahrada a hobby

Jezírko na zahradě můžete upravit pomocí rostlinek

single-image

Zahrádky si lidé zdobí vším možným. Jaké ale zvolit rostliny, pokud máte jezírko na zahradě? Snad každý, kdo má zahrádku pečuje o to, aby vypadala co možná nejlépe, a to jistě nejde bez ozdobných rostlin a prvků. Máte na zahrádce jezírko a přemýšlíte nad tím, jaké rostlinky kolem tohoto místa zasadíte?

Jezírko na zahradě nechte zářit

Dnes naleznete na trhu mnoho rostlin, každá ovšem k růstu vyžaduje jiné podmínky. Zatímco některé rostlinky rostou přímo na vodě či v bahně, některé můžete zasadit pouze kolem jezírka, protože se nesmí dostat do přímého kontaktu s vodou. Prvním krokem je určitě si tyto skupiny rozdělit a pořídit si od každé něco. Určitě byste nechtěli dosáhnout toho, že ve vodě vám budou růst pěkné rostlinky a kolem jezírka bude prázdno. V okolí jezírka rozhodně doporučujeme pořídit rostlinky s ozdobnými květy.

Jestliže právě přemýšlíte nad rostlinami, které vyžaduji bahenní plochy, určitě by vám v hlavě měla proletět rostlina s názvem – blatouch bahenní. Tato překrásná žlutá rostlina dorůstá výšky až 50 centimetrů a kvete v období od dubna do června. I přesto, že se jedná o rostlinu řadící se do kategorie mírně jedovatých, využívala se v minulosti k léčebným účelům.

Zahrádka slouží pouze pro letní radovánky

Pocházíte z bytu a zahrádku máte pouze na letní období? Trváte na tom, že celé léto máte zájem pozorovat rostlinky, které kvetou, pak byste rozhodně měli sáhnout po kejklířkách. Co se týče barevnosti a podobě, vždy se to může liší dle jednotlivých kultivarů. Nejčastěji pravděpodobně natrefíte na flekaté květy, které mohou připomínat tygrovanou srst. Kromě vody potřebuje tato krásná rostlinka také mnoho živin, takže je vhodné ji přihnojovat.

Rostlina, která se na vaší zahradě rozhodně neztratí a její květy dosahují jasné zářící bílé barvy je tužebník jilmový. Rostlina se může pyšnit příliš vysokým vzrůstem. Největší zajímavosti rostliny jsou látky, které mají stejné účinky, jako můžete vidět u aspirinu.

Pokud více uznáváte barevné květy a líbí se vám modrofialová barva, pak by měl být pro vás vhodnou volbou kosatec sibiřský. U této rostlinky si dávejte pozor, protože se jedná o velmi ohrožený druh. V žádném případě si ho tedy nemůžete jen tak vyrýt někde na vámi náhodně vybrané louce. Rostlinku není problém na některých místech zakoupit.

Sadec konopáč může být nádhernou ozdobou

Posledním tipem na ozdobné rostlinky pro jezírko na zahradě může být sadec konopáč, který může na první pohled vypadat obyčejně. Ujišťujeme vás, že tomu tak není, jeho narůžovělé květy připomínají vůní vanilky a pomoci této vlastnosti dokáže přilákat k sobě spoustu motýlů. Objevili jste na své zahrádce příliš velkou volnou plochu? Sadec konopáč je ideální volbou pro rychlé zamaskování díky rychle rostoucím květům.

Mohlo by se Vám líbít