Dům a byt

Jídelna levně a stylově

single-image

Nakupujeme nábytek

Srdcem každé jídelny je jednoznačně prostorný stůl. Jeho velikost se odvíjí od počtu strávníků. Čtyřčlenné rodině by měl stačit stůl o rozměrech 80 x 120 centimetrů. Důraz bychom měli klást i na vhodný materiál, stůl musí být dostatečně odolný.

Nejlépe tento požadavek bezesporu splňuje masiv, nicméně musíme jako u veškerého nábytku samozřejmě počítat s vyšší pořizovací cenou. Méně finančně náročnou, a proto zdaleka nejpoužívanější volbou je tzv. lamino, které můžete znát z mnoha dalších výrobků, z například z levných postelí. Jídelní stůl si můžeme pořídit také v kombinaci skla a kovu, zde ale pozor na náročnou údržbu.

V okamžiku, kdy si vybereme stůl, musíme k němu také dokoupit sladěné židle. Kromě výše uvedených materiálů nezavrhujte ani ty méně tradiční, například plast. Do moderních interiérů se hodí naprosto perfektně.

Útulná jídelna levně

Nikdy bychom se tak neměli nechat zlákat v první řadě levně prodávaným nábytkem, velmi důležitá je jeho životnost a celková odolnost odpovídající potřebám našim i naší rodiny. Zejména by na tento aspekt neměli zapomenout ti, kteří doma mají malé děti.

Jestliže nám to prostor stále dovolí, určitě v jídelně najdou využití i další úložné prostory v podobě komod, příborníků a dalších. A pozor nezapomeňte ani na dekorace. V jídelně je podstatné nejen to, jak nám chutná to, co máme na talíři, ale i to, jak se mohou „nasytit“ naše oči.

Možnosti jsou skutečně široké – dekorace nástěnné, ozdobné květináče na pokojové rostliny i na bylinky, proutěné košíky na drobnosti i dekorativní rámečky na fotografie vaší rodiny. Proměnit s nimi můžete jídelnu i několikrát do roka, vyjdou vás totiž doslova na pár korun.

Mohlo by se Vám líbít