Interiér

Kávovary – jaké jsou a který se hodí právě pro vás?

single-image

Kávovary dnes nejsou žádnou novinkou, jaký vybrat do vaší domácnosti? Většina lidí po ránu uvítá vůni kávy, ale samotná příprava už není tak lákává, jak si ji ulehčit? Dnes si můžete velmi snadno pořídit domácí kavárnu v podobě kávovaru. S kvalitním kávovarem si nemusíte dělat pouze obyčejné kávy, ale sáhnout můžete například i po cappuccinu nebo latte. Určitě jste někdy byli se svojí polovičkou v kavárně a oblíbili jste si nějakou kávu, proč si ji tedy nedopřát i doma?

Je lepší si vypít vaši oblíbenou kávu v pohodlí domova, a to například u televize. Dnešní technologie je tak daleko, že se domácí kávovary mohou jednoduše umístit na kuchyňskou linku. V obchodě lze pořídit buď to kávovary na kapsle nebo manuální, kde se káva vkládá do zásobníku na páce. Záleží pouze na vás, po jaké variantě sáhnete.

Jaké výhody nesou automatické kávovary?

Jedná se o kávovary, které nepotřebují příliš velkou pozornost při ovládání. Vaši oblíbenou kávu připravíte pomocí jednoho tlačítka. Kávovary jsou většinou vybaveny třemi zásobníky, přičemž do jednoho patří voda, do druhého mléko a třetí je určený na kávu. Na kávovarech tohoto typu se nachází velký displej a vy tak snadno zvolíte kávu, na kterou máte chuť.

Automatické kávovary se hodí především do kanceláří, kaváren nebo domácností s větším počtem členů v rodině. Do automatických kávovarů volíte kávu podle sebe, je tedy čistě na vás, jestli koupíte kvalitní nebo se spokojíte s obyčejnou.

Kapslové kavárny se jsou určeny převážně do domácností nebo firem, kde se káva tak často nedělá. Předem víte, kolik vás bude stát jeden šálek kávy, protože se do kávovaru nakupují kapsle ve větších baleních. Každý kávovar má své kapsle, nelze je tedy kombinovat s jinou značkou. U těchto kávovarů nepočítejte s příliš velkým výběrem. Kapsle mají své příchutě a lze si vybrat ve většině případů pouze ze tří nebo čtyř druhů. Pokud tedy preferujete kávy z kaváren, sáhněte po variantě automatického kávovaru.

Mohlo by se Vám líbít