Reality a finance

Koupě nemovitosti přes realitní kancelář

single-image

Čeká vás koupě nemovitosti přes realitní kancelář a rádi byste byli připraveni na celý proces obchodu? Především se můžete těšit na větší množství zajímavého čtení v podobě smluv. Začátek koupě nemovitosti totiž začíná již od vyřizování hypotečního úvěru přes realitní a finanční společnost.

Realitní kanceláře mnohdy spolupracují s finančními centry ohledně hypoték. Už tady budete příval prvních smluv. Následuje rezervační smlouva, smlouva o smlouvě budoucí kupní (kvůli hypotečního úvěru) a smlouva o úschově peněz. Hypoteční úvěr vám realitní kancelář může zajistit u svého finančního oddělení ještě před zahájením hledání nemovitosti.

Koupě nemovitosti přes realitní kancelář – bezpečná cesta

V případě, že realitní kancelář najde vhodnou nemovitost pro vás, spojí se nejprve se současným majitelem. Jestliže bude současný majitel souhlasit se spolupráci, musí se nejprve dohodnout na konečné ceně, a to včetně provize. Nemusíte se obávat žádných skrytých poplatků. Pokud jste si vybrali kvalitní realitní kancelář, bude vám ve finále sdělena konečná cena, včetně zmiňované provize. Výhodou pro vás je, že cena zahrnuje veškeré právnické služby, takže nemusíte obíhat právnické kanceláře a žádat je o vypracování smluv. Smlouvy dostanete hotové přímo do ruky, na vás bude jenom to, abyste si je řádně přečetli a podepsali.

Není to složitý proces, jak to může vypadat

Ano, koupě nemovitosti přes realitní kancelář může být ve své podstatě velmi snadný proces. Záleží na mnoha faktorech, začínaje u vašich požadavků. Pokud máte omezené finanční prostředky, za které budete chtít vilu nejlépe i s bazénem, tak vám s největší pravděpodobností nevyhoví žádná realitní kancelář.

Realitní činnost vyžaduje profesionála

Dbejte na to, aby vás zastupoval realitní makléř nebo kancelář, která bude mít vámi ověřené recenze a reference. Není podstatné, co uvádí realitní kancelář na svých internetových stránkách. Jde o to, aby tyto informace byly dohledatelné také někde jinde. Nejlépe uděláte, pokud se na danou kancelář poptáte na sociálních sítích. Jedná se dnes o fenomén, kde máte možnost získat zajímavé informace. Koupě nemovitosti přes realitní kancelář vyžaduje dostatečnou přípravu a čas. Nesáhněte proto v žádném případě po první realitní kanceláři.

Mohlo by se Vám líbít