Zahrada a hobby

Kouzelný živý plot je skvělou volbou pro přírodní nadšence

single-image

Kouzelný živý plot je skvělou alternativní volbou pro ty, kteří chtějí mít u rodinného domu pocit přírody. Výběr rostlinek pro živý plot patří mezi nelehké úkoly. Každý majitel rodinného domečku má zájem o to, aby plot vyrostl co nejrychleji. Pokud máte děti nebo domácího mazlíčka, měli byste nad výběrem rostlin strávit více času. Jaký živý plot vybrat, aby nebyl nebezpečný pro okolí?

Nízký plot z rostlinek nevypadá příliš dobře a každý raději uvítá rychleji rostoucí květiny. Na živý plot můžete sáhnout po několika variantách, ovšem nejsou nejvhodnější pro děti a zvířata. Svým dětem ještě možná vysvětlíte, že by neměli z rostlinek nic ochutnávat, u zvířat to bude ale horší. Většina bobulek nebo plodů rostlinek, které se hodí na živý plot bývají jedovaté. Jestliže to nechcete riskovat, výběr se vám poněkud zúží. Nemusíte v žádném případě zoufat! Stále se něco na vaši zahrádku najde.

Trváte na tom, abyste měli kouzelný živý plot, který nebude jedovatý? Pořiďte si například Habr, který se hodí na každou zahrádku a zvládne se o něj starat téměř každý. Jediné, co tato rostlinka vyžaduje je dostatek vlhkosti na místech, kde ho plánujete vysadit. Další variantou mohou být bambusy. I přes to, že se stávají, čím dal tím oblíbenější, budou vám je sousedé závidět.

Jaký živý plot lze ještě pořídit, jestliže nechcete ublížit zvířátkům a dětem? Co takhle smrk? Jedná se o dobře rostoucí živý plot, o který se rovněž zvládne starat každý. V České republice je navíc velmi často používaný, takže se o něm dočtete v jakýchkoliv knížkách.

Nevyhovuje vám žádná varianta a chtěli byste mít širší výběr? Zkuste svým dětem jasně a srozumitelně vysvětlit, že by opravdu nic neměli z rostlinek zkoušet. Klidně jim to opakujte ze začátku častěji, jedovaté plody nebo bobule by po konzumaci mohly způsobit velké obtíže. Před zvířaty zkuste plot nějakým způsobem chránit. Dnes existuje mnoho technik, které můžete umístit před samotný plot.

Mohlo by se Vám líbít