Interiér

Křeslo Egg – opravdový designový kousek

single-image

Křeslo Egg bylo vyrobeno v roce 1958 designérem Arne Jacobsenem. Je na čase si tohle křeslo známého designéra připomenout a víte proč? Jak jsme již napsali v první větě, letos slaví 60 let své výroby, což si zaslouží malé připomenutí. Křeslo Egg dostalo přezdívku ušák a původně mělo být navrhnuté pro dánský hotel Radisson Blu Royal.

Nezůstalo pouze u hotelového návrhu a křeslo si našlo své zájemce i u obyčejných lidí, na které působil design velmi pozitivním dojmem. Na výrobu křesla Egg byla použita technologie pomocí tvarování pevné studené pěny. Křeslo si oblíbilo spousta lidí, a to včetně jiných designérů. Většina hodnotila křeslo jako nadstandartní s krásnými tvary pro soukromé i veřejné účely. Podstavec, který drží podnoží je vyroben z leštěné oceli, a tak není pochyb o jeho kvalitě a výdrži.

Do křesel se vkládají houpací mechanismy, které svým zákazníkům zajišťují o třídu větší komfort. Pokud jste náročnější klient, můžete si za příplatek pořídit automatickou návratnost, která vám křeslo vrátí do původní pozice. Na výběr máte několik barev polstrování, které pro křesla vyrábí firmy Kvadrat a Gabriel. Materiál celkového křesla je velice odolný a pevný, takže se nemusíte bát, že by se vám křeslo během několika let zničilo.

Mohlo by se Vám líbít