Reality a finance

Kupujete byt nebo dům – zásadní body při nákupu nemovitosti

single-image

Pokud kupujete byt nebo dům, dávejte si pozor na tyto zásadní body. Mnohdy si zájemci pořádně neprověří danou nemovitost a kývnou na obchod během jednoho dne. Jestli jste již kupovali nemovitost, tak to znáte, přijdete na prohlídku a vše vypadá velmi dobře, ale realita je jiná. Kromě toho je správné ověřit si i prodávajícího. Obzvláště v případě, že za prodávajícího jedná realitní makléř. Určitě byste si jako kupující měli prověřit konkrétního realitního makléře. Nekvalifikovaný realitní makléř v mnoha případech sám neví, jakou nemovitost prodává.

Nikdy nekývejte na obchod hned na prohlídce a místo, kde se nemovitost nachází si v klidu projděte. Můžete zajít na více prohlídek a nemovitost, která vám bude nejblíže si v klidu prohlídněte od A po Z. V první řadě je důležitý stav nemovitosti, právní a technické parametry. Teprve poté se můžete dívat na body, mezi které patří občanská vybavenost v okolí, doprava a práce.

Koupě nemovitosti by se neměla uspěchat a jestliže se v problematice nevyznáte, přivolejte si na pomoc odborníka.

Jak bylo řečeno v odstavci nahoře, velmi důležitým bodem jsou právní a technické parametry. Pečlivě si ověřte, jestli na nemovitost není vedená exekuce či jiné břemeno. Zajímá vás, jaké mohou být břemena? V nemovitosti může mít právo dožití jiná osoba a pokud to zjistíte po nákupu nemovitosti, nastává zásadní problém. Mimo jiné si prověřte skutečného majitele nemovitosti, abyste se nestali obětí podvodu.

Nespěchejte, jestliže kupujete byt nebo dům, jedná se o nejdražší věc ve vašem životě, nebudeme-li počítat zdraví. Především mladí lidé v nákupu své nemovitosti nedbají na důležité informace. To se může v budoucnu ukázat jako obrovská chyba, která vás bude stát zbytečné finanční prostředky. Nemějte strach oslovit někoho z rodičů, kteří mají s tímto více zkušeností a v mnoha věcech vám mohou poradit. Vše je lepší, než časem litovat svých nedomyšlených činů.

Mohlo by se Vám líbít