Interiér Zahrada a hobby

Květiny v bytě jsou nezbytnou součástí každého člověka

single-image

Květiny v bytě jsou dnes důležitou součástí každé domácnosti a bez nich bychom si život už nedokázali představit. Rostliny dodávají nejenom vzduch, ale také i jakousi energii, která je pro člověka velmi potřebná.

Čínské rčení Feng Shui dokonce udává, jaké rostliny jsou pro bytové podmínky nejlepší. Chcete-li pěstovat životu prospěšné květiny, pojďte se s námi podívat na dnešní článek, ve kterém si probereme všechny informace. Nemyslete si, že každá rostlina je v bytě prospěšná. V první řadě musíte přijít na to, které rostliny si do domácnosti přinést a kterých se naopak zbavit.

Květiny v bytě

Jestliže chcete byt oživit, v žádném případě si nepořizujte umělé rostlinky, které vašemu zdraví a životu nedodají téměř nic. Je pravdou, že mohou vypadat dekorativně velmi pěkně, ale přiznejme si, že jsou vám zcela k ničemu. Nejprve si ukážeme, kde by měly být květiny v bytě umístěny. Při vstupu do bytu by na vás měla dýchnout rostlina výraznějšího charakteru, kterou nemáte šanci přehlédnout. Pozor si dávejte na to, abyste z chodby nevytvořili zimní zahradu. Chodba musí dýchat a toho lze docílit i pomocí jedné, maximálně dvou rostlinek.

Kde by rostliny měly být umístěny?

Do kuchyňských prostor vyberte rostlinky menší velikosti. Nejvhodnějšími jsou červené a žluté květiny, které budou v kuchyni výrazně pronikat k vašim očím. Přecházíme na místnost, kde se můžete opravdu parádně vyřádit. Touto místností není žádná jiná než obývací pokoj. Do tohoto prostoru se nebojte umístit i více než pět rostlinek. Poslední místností je dětský pokoj, kde použijte rovněž stejný počet květin, jako v obývacím pokoji. Zkuste vést své děti od malička k tomu, aby se dokázali o živé rostlinky postarat.

Jaké rostlinky vybírat?

Na závěr vám sdělíme, jaké květiny v bytě jsou vhodné pro vás a vaše blízké. Mezi první velmi časté květinky patří například Netík, který se může pyšnit svou nádhernou zelenkavou barvou. Určitě znáte Aloe vera a kdo by ne, viďte? Nebojte se tuto rostlinku pěstovat v pohodlí domova bez nutnosti dojíždět na zahradu nebo chodit ven. Na třetím místě v rostlinkách, které můžete mít v domácnosti je Tchýnin jazyk, který rozhodně neurazí žádného majitele nemovitosti. Posledním tipem je Dracéna, která může připomínat menší stromek v květináči.

Mohlo by se Vám líbít