Reality a finance

Nespokojenost klientů s realitními kancelářemi

single-image

Nespokojenost klientů s realitními kancelářemi v České republice stoupá. Prodej nebo nákup nemovitosti i přesto podle statistik řeší větší část majitelů přes realitní kanceláře. Proč si čím dál tím více obyvatel stěžuje na práci realitních makléřů? Podle zdrojů za to mohou nepoctivé služby realitních kanceláři nebo zkreslování pravdivých informací za účelem zisku. Kdo se považuje za kvalitního realitního makléře a co by takový profesionál měl znát a umět?

Nejčastěji se majitelé nemovitosti mohou setkat se službami realitních makléřů, které nejsou provedeny profesionálně a kvalitně. U realitních makléřů se můžete setkat s výmluvami jako jsou například, momentální nedostatek času nebo to, že se nemohou dostavit na prohlídku a během telefonátu vám poradí, jak si prohlídku zorganizovat sám. Kromě toho se u několika případů objevují také stáhnuté kupní smlouvy s gramatickými chybami či nepřítomnost realitního makléře při finálním předávání nemovitosti. To vše má vliv na nespokojenost klientů s realitními kancelářemi

Realitní kanceláře mnohdy nechtějí vědět pravdu o nabízené nemovitosti a tak si raději informace dle svého uvážení vymyslí, aby se lépe prodávala. Majitelé nemovitosti pak mohou narazit na svůj inzerát, kde se uvádí jiná velikost bytu a nesmyslné informace. Realitní kanceláře si nechávají platit i za nekvalitní služby.

Zajímá vás, jaká je průměrná provize realitních kanceláří? Většinou se provize za zprostředkování prodeje pohybuje v rozmezí od 3 do 6% z celkové částky nemovitosti. Pokud mohu uvést příklad, kdy nemovitost stojí šest milionů korun, přičemž si bude realitní kancelář účtovat provizi 5%, bude se jednat o částku ve výši 300 tisíc korun.

Majitelé nemovitosti, kteří se nevyznají v problematice prodeje nemovitosti většinou s provizi nemají problém, na druhou stranu se nemůžeme divit, že si při tak vysoké částce stěžují na nekvalitní služby.

Mohlo by se Vám líbít