Reality a finance

Ostravská realitní kancelář okrádala své klienty

single-image

Ostravská realitní kancelář čelí soudnímu jednání za okrádáváni svých klientů, od kterých si údajně měla nechat přes třicet miliónu korun. To se bohužel v dnešní době, kdy je trh s nemovitostmi řazen do volné živnosti stává. Založit si tak živnost na práci realitního makléře není příliš obtížným procesem. Člověk zajímající se o realitní trh nestráví na úřadě více, než 10 minut svého volného času. Stačí mu k tomu předložit občanský průkaz, nebýt trestně stíhaný a zaplatit částku ve výši jeden tisíc korun.

Ostravská realitní kancelář skončila u soudu

U soudu měli možnost okradení obyvatelé vidět dvojicí realitních makléřů, kteří v Ostravě řádili formou okrádání svých klientů. Od důvěřivých lidi tak vylákali více než 30 miliónu korun. Je smutné, že mezi realitními makléři se stále najdou takoví, kteří místo profesionálního chování, volí to podvodnické. Několik lidi s podobným příběhem vypovídalo podobně. Realitní kancelář předem od svých klientů vybírala zálohy se slovy, že jim vyhledají nový domov, to se ovšem nestalo. Většina lidi tak přišla o své celoživotní úspory.

Klienti se neměli, jak bránit

Lidem nepomáhali ani dopisy či zprávy. Realitní kancelář doslova odmítala vrátit zálohu, uvedlo na závěr několik poškozených klientů. Je až neuvěřitelné, jak daleko může zajít chování člověka, kterému místo profese záleží spíše více na sobě. Bydlíte v Ostravě? Jak by měla vypadat Ostravská realitní kancelář, které můžete plně důvěřovat?

Výběr realitní kanceláře je důležitý

Není to pouze o tom, napsat do vyhledávacího pole „Ostravská realitní kancelář“ a myslet si, že jsou první výsledky jistotou. Vše je potřeba opravdu kvalitně promyslet, jedná se o nemovitost, která má neskutečně vysokou hodnotu a jistě byste o ni nechtěli přijít během opravdu krátké doby. Jak by tedy měla vypadat ostravská realitní kancelář, která působí seriózně a profesionálně? Zaměřte se na její reference a recenze, které si v dnešní době snadno dohledáte na internetu. Mimo jiné se lidé při výběru realitní kanceláře často soustředí na realitní makléře, který ve společnosti pracují. Ti by měli být dostatečně kvalifikovaní a zkušení.

Pokračujeme s výběrem

Nejde ale pouze a jenom o kvalifikaci daného realitní makléře. Pokud totiž nemá dostatečný počet referencí a recenzí, asi těžko může znalosti proměnit v praxi. V takovém případě byste se měli držet dále a s výběrem příliš nepospíchat. Vyhledávejte takového realitního makléře, který vám předloží nejenom kvalifikaci, ale převážně reference a dlouholetou praxi s historií.

Mohlo by se Vám líbít