Interiér Stavba

Podlaha – co od ní očekávat a jakou zvolit?

single-image

Výběr podlahy byste neměli v žádném případě podceňovat. Od podlahy se očekává pocit komfortu, tepla a bezpečí. Podceňovat byste také neměli výběr profesionála, který vám podlahu bude pokládat. Při špatném provedení nebude podlaha dodávat dostatečné teplo do místnosti a její funkčnost tak nebude stoprocentní.

Zvlášť pokud se chystáte stavět vlastní dům. Rozhodně nedopusťte, aby podlahy v místnostech byly studené, a to především na patře nad nevytápěnou místnosti (například nad garáží). Je potřeba vybrat podlahy, které vám dostatečně zajistí stabilní teplotu, s tím vám poradí profesionálové. Určitě budete souhlasit, že v dětském pokojíčku si přejete mít podlahy, které vaším dětem zaručí dostatek tepla.

Při stavbě domu se maximálně soustřeďte na akustiku podlah v interiéru. Po kompletně hotové podlaze bývají přestavby velmi složité a nákladné.

V první řadě si sepište, co od podlahy očekáváte. V každé místnosti budete mít jiné požadavky a přání. Především záleží, na co je místnost určená. Pokud se nebudete soustředit na design podlahy, tak vás jistě napadnou tyto otázky: dokáže podlaha zabezpečit akustiku a teplo? Jaké očekáváte požadavky od podlahy a jaké bude celkové zatížení podlahy? Jaký použít materiál a konstrukcí? Především u rekonstrukce nebo stavbě nového domu se maximálně věnujte těmto bodům.

Jestliže máte v domě půdu, je potřeba ji velmi profesionálně zaizolovat. Zejména půdu, která je určená k občasnému využívání.

Teplo se vždy tlačí vzhůru a tak v případě nezateplené podlahy se hromadí v půdním prostoru. Můžete zůstat klidní, pokud využíváte půdu k bydlení, ta se pak nemusí izolovat, protože máte izolaci ve střešní rovině. V opačném případě, kdy není půda využívána k bydlení a slouží převážně pro uskladnění věcí, byste měli zajistit dostatečnou izolaci.

Mohlo by se Vám líbít