Reality a finance

Podvodný inzerát nemovitosti – Jak nenaletět?

single-image

Díváte se na pronájmy bytů a najednou jste narazili na inzerát nemovitosti, který vypadá až moc pěkně na to, aby to byla pravda? Pozor! Nedůvěřujte všem inzerátům, které na internetu uvidíte. Z největší pravděpodobností jste natrefili na podvodný inzerát nemovitosti.

Inzerát obsahuje veškeré potřebné údaje, včetně krásných fotografií, kvalitně sepsaného českého popisku a informací. Pokud ale dojdete k ceně, zjistíte, že je podezřelé nízká na konkrétní lokalitu a to v některých případech až o polovinu. Ptáte se, jak je to možné? Jde o podvodný inzerát nemovitosti! V inzerátu není uvedeno telefonní číslo a majitele tak můžete kontaktovat pouze přes email.

Jestliže jste na inzerát odepsali, můžete v blízké době očekávat odpověď od osoby, která už tak český jazyk neovládá a dokonce by se dalo říct, že se jedná o google překladač. Údajný majitel vám bude vypisovat, že na prohlídku s vámi nemůže, protože žije v zahraničí, ale je schopný vám zarezervovat byt, pokud odešlete finanční zálohu a ofocené doklady. V případě, že to uděláte, můžete tvrdě narazit. Za prvé už neuvidíte své peníze a za druhé mohou být vaše doklady zneužity v jiných případech, které jsou protizákonné.

Doporučujeme vám tedy se při prohlídkách důkladně seznámit s majitelem a při podpisu smlouvy si zkontrolovat, zda se opravdu jedná o osobu vlastnící nemovitost. To stejné lze udělat také v případě, že jste si vyhledali vhodný byt přes realitní kancelář. Kvalitní a profesionální realitní makléři by vás měli dovést do konce procesu a to zcela bez problémů.

Mohlo by se Vám líbít