Dům a byt Interiér

Předvánoční úklid vám ušetří spoustu času a starostí

single-image

Předvánoční úklid se už v některých domácnostech začal projevovat na plné obrátky. Jak ale uklidit správně, aby se v těsné blízkosti Vánoc byt nebo dům pouze proletěl a bylo vše úspěšně hotové? V první řadě je nutné si říct, že by se Vánoce měly slavit při rodinném krbu, a to v plně uklízeném bytě. Jestliže máte malé děti, můžete je do uklízení zapojit také. Konec konců ježíšek nechodí na místa, která nejsou uklizená. Především nezapomeňte na svého partnera, který by se v žádném případě neměl válet pouze doma. Pojďme se podívat společně na předvánoční úklid.

Předvánoční úklid: začínáme

Úklid, a především ten vánoční vyžaduje správné naplánování, abyste vůbec na nic nezapomněli. Podíváme se na okna a dveře. Ty pořádně umyjte a vyčistěte od nečistot, které tam rozhodně nemají co dělat. Činnost vždy provádějte od nejvyššího místa po nejnižší. Pokud byste tak neučinili, snadno si zašpiníte prostory, které jste před chvílí čistili. Jestliže dveře vržou či se špatně zavírají, použijte trochu vazelíny, která je určená pro lepší mazání.

Úklid kuchyně je běh na dlouhou trať

Nemyslete si, že jedeme popořadě. Tento článek slouží jako menší manuál pro lidi, kteří neví, co všechno patří do předvánočního úklidu. Dalším důležitým prostorem je kuchyň. Nezapomínejte na to, že právě tady budete připravovat všechny ty dobroty a váš čas v této místnosti tak bude vysoký. Věnovat byste se tedy měli každému místečku, skříňce i prachu, který v těchto prostorách naleznete.

Obývací a dětský pokoj + ložnice

Jde o místnosti, ve kterých trávíte nejvíce času. Obývací pokoj slouží pro všechny členy domácnosti, jestliže se ve vašem bytě nebo domě nachází ložnice. Věnujte ji tedy svůj volný čas, a to převážně koberci, podlahám a sedací soupravě. Sedací souprava je věc, která je používaná denně a podle toho také může během pár měsíců vypadat.

Samozřejmě nezapomeňte na skříně a prach. Byt nebo dům se musí opravdu lesknout. To stejné platí při úklidu dětského pokoje a ložnice. Jsou to místnosti, kde usínáte. Pokud nechcete usínat v prachu a v nečistotách, měli byste těmto místnostem věnovat o to více času, než obývacímu pokoji.

Mohlo by se Vám líbít