Zahrada a hobby

Příprava skleníku na zimu pro jeho novou sezónu

single-image

Největší péči věnujete zahradě a okolí vždy během léta, ale věděli jste, že příprava skleníku na zimu je velmi důležitá? Není to pouze o tom, věnovat se těmto úkolům pouze během letních měsíců a v zimě od toho odpustit. Je nutné, aby byla provedena příprava skleníku na zimu, a to z důvodu nástupu nové sezóny. V žádném případě to nenechávejte na poslední chvíli. Nestihnete napočítat ani do deseti a už vám na okna zaklepe nová sezóna.

Příprava skleníku na zimu

Zkontrolujte celkový stav skleníku, začít můžete například u samotné konstrukce. Ta je totiž natolik lehká, že se může velmi snadno při využívání posunout. Nezáleží na tom, zda příčinou byla zemina nebo silný vítr, který v České republice udeřil. Konstrukce by měla být zkontrolována během letní sezóny, a to alespoň namátkově. Všimli jste si na konstrukci něčeho, co tam rozhodně nemá být? Na nic nečekejte a snažte se problém vyřešit pomocí rychlého odstranění. Zvlášť před nástupem pořádné zimy, kdy po sněhové nadílce už nemusí být problém řešitelný.

Kovové části skleníku

Další kontrolou by měly projít všechny kovové části skleníku. Jak jistě víte, jestliže máte skleník několik let, získává tak na stáří, a to se může projevovat několika způsoby. Vůbec tím nejznámějším a nejčastějším způsobem je rez, která je s námi, jak svět samotný. Pokud není rez ještě rozlezlá a je na jednom, maximálně dvou místech, můžete ji taktéž velmi snadno odstranit. Příprava skleníku na zimu musí být provedena opravdu pečlivě. Pokud byste totiž rez nechali být, přes zimu došlo by k jejímu zvětšení.

Sníh na skleníku nemá co dělat

Během celé zimy dbejte na to, aby se nevyskytoval žádný sníh na skleníku. Jistě jste měli možnost vidět, co dokáže velké množství sněhu například se střechou. Představte si, co by to mohlo udělat v případě, kdybyste si sněhu vůbec nevšímali. Střecha skleníku není dostatečně pevná a připravená na to, aby bez problému zvládla příliš vysokou zátěž v podobě sněhu.

Mohlo by se Vám líbít