Reality a finance

Prodej nemovitosti – proč se obrátit na realitního makléře

single-image

Pokládáte si otázku, proč byste měli prodej nemovitosti uskutečnit přes realitního makléře? Odpověď je jednoduchá, mnoho majitelů nemovitostí nemá s prodejem žádné zkušenosti. Navíc jim nedochází, kolik takový prodej stojí času a nervů. Rozhodně není špatné si o prodeji přečíst důležité informace, ale následný proces byste měli svěřit profesionálům.

Pokud se v prodeji nemovitosti nevyznáte, bude vás proces stát více času, než realitního makléře. Nemáte zájem o realitního makléře z důvodu vyplacení provize? Podle statistik prodají majitelé nemovitosti bez realitního makléře svůj byt nebo dům o několik procent levněji, než je skutečná hodnota.

Prodej nemovitosti rozhodně nespočívá pouze v umístění inzerátu na internet. Proč? Protože po vložení inzerátu vám budou v 95 % volat pouze realitní makléři. Mimojiné je potřeba zařídit profesionální právní servis a kvalitní úspěšný proces prodeje nemovitosti.

Podíváte se na jiné inzeráty ve vašem okolí a podle jejich průměru zadáte cenu? Mýlíte se, určit prodejní cenu nemovitosti má svůj postup, aby byla cena nastavená správně. Jakmile se cena u nemovitosti bude neustále měnit, bude to na potenciální zájemce působit velmi špatně.

Zkuste si také odpovědět na otázky: Jakého odborníka vyhledám, pokud se mi pokazí auto? nebo Koho navštívím, jestliže jdu na svatbu a záleží mi na účesu? Tak stejně to platí u prodeje nemovitosti. Nestanete se odborníkem jenom tím, že si přečtete na internetu články o prodeji nemovitosti. Nezavoláte na pomoc kvalitního realitního makléře jenom proto, abyste ušetřili finanční prostředky? Ve finále se vám to nemusí vyplatit.

Realitní makléř s praxí vám do nemovitosti nebude zvát lidi, kteří ve skutečnosti o byt nebo dům nemají zájem. Narazit můžete i na lidi, kteří na prohlídky chodí bezdůvodně. Jednoduše nemají o nemovitost zájem, pouze jsou zvědaví. Realitní makléř vám s tímto pomůže a odhadne, který zájemce má opravdový zájem.

Právní servis při prodeji nemovitosti u kvalitních realitních makléřů provádí právní kancelář, která se zabývá procesem ohledně prodeje nemovitosti. Jedná se o právníky, jejichž zkušenost v oblasti nemovitosti je na špičkové úrovni. A mít krytá záda se vyplatí!

Mohlo by se Vám líbít