Reality a finance

Realitní kanceláře a jejich rozdílné služby

single-image

Realitní kanceláře v České republice nabízejí rozdílné služby, i když většině z vás může připadat, že jsou vesměs stejné. Základní nabídkou realitní kanceláře bývá pronájem a prodej nemovitostí. U pronájmu nemovitostí jsou realitní kanceláře většinou od začátku až po předání novým nájemníkům. Služby u prodeje nemovitostí jsou už však odlišné. Zatímco některé realitní kanceláře nabízejí základní balíček, jiné vám pomohou s celkovým procesem.

Kvalitní realitní kancelář by rozhodně měla zvládnout prezentaci nemovitosti, právní služby a celkový servis. Do servisu počítáme přípravu daňového přiznání, energetickou náročnost budovy a komunikaci s klientem.

Samozřejmě je důležité, aby vás realitní kancelář ve finále neokradla. Na co vám bude plný servis, pokud se bude jednat o podvodnou realitní kancelář? V první řadě se podívejte na služby realitní kanceláře, jakmile si uděláte seznam možných realitních kanceláří, jednoduše si je prověřte. Jestliže vámi vybraná realitní kancelář bude mít několik špatných referencí, držte se raději dále.

Jestli se rozhodnete prodej nemovitosti uskutečnit přes realitní kancelář, zjistěte si také informace o procesu celého prodeje. Propagace nemovitosti nespočívá pouze v umístění inzerátu na internet. Zjistěte si veškeré propagační kanály dané realitní kanceláře. Realitní kancelář by si měla vést databázi klientů a potenciálních zájemců, kteří se ozvali se zájmem o nemovitost v minulosti.

Po domluvě s realitní kanceláří se zahájí prodej vaší nemovitosti. Realitní kancelář by měla nabídku zaslat také zájemcům ze své vlastní databáze. Jsou případy, kdy se tak ušetřil čas a nemovitost se prodala během pár dní. Domluvte se s realitním makléřem na týdenním reportu, kdy vás bude kontaktovat s procesem prodeje. Rozhodně by se nemělo stávat, že vám během prodeje realitní makléř vůbec nezavolá nebo vám dokonce nebude zvedat telefon. Někteří realitní makléři pořádají tzv. Open House, kdy se sejde více potenciálních zájemců na prohlídku. Především dbejte na recenze a reference realitních kanceláří a makléřů. S výběrem v žádném případě nespěchejte, abyste časem svého činu nelitovali.

Mohlo by se Vám líbít