Reality a finance

Realitní makléři v očích Čechů

single-image

Ve Spojených státech Amerických je povolání realitního makléře považováno za jedno z nejlépe hodnocených profesí. Proč tomu tak v zahraničí oproti České republice je? Realitní makléři si často pokládají otázku, proč jsou ponižování a shazování, když se snaží ušetřit nemalé finanční peníze a chyby majitelům nemovitostí? Známé odpověď! Jedním z hlavních důvodů může být realitní volnost, kdy jednoduše stačí přijít na živnostenský úřad, požádat o živnostenský list, zaplatit 1000,- Kč na pokladně a hurá do podnikání. Realitní makléři jsou tak často shazování do jednoho pytle.

Proč někteří lidé nedokážou slovo makléř ani vyslovit?

Pokud si to převedeme právě na zahraniční trh a zapojíme například již jednou zmiňované Spojené státy Americké, jistě si vzpomenete na dva klasické filmy, kde uznávaní herci hraji realitní makléře, a přesto jsou oblíbení a milování. Ano vím, možná si říkáte, že tady nejsme ve filmu či ve Spojených státech Amerických a co funguje tam, nemusí fungovat zde.

Pravdou je, že v České republice se stále vyskytuji makléři, kteří této profesí dělají ostudu a místo o klienta, jím jde čistě o jejich zisk. Za vidinou zisku jdou i přesto, že klienta například poškodí či dokonce okradou. Na druhou stranu se realitní trh výrazně zlepšuje a pokroky lze vidět každým rokem.

Mohlo by se Vám líbít