Dům a byt Stavba

Rekonstrukce bytu – co se nemusí vyplatit?

single-image

Bydlíte ve starším bytě? Nebo jste se právě nastěhovali do staršího bytu? Jak jistě víte, tak starší věci potřebují časem různé opravy, údržby a další úpravy k tomu, abyste se v bytě cítili bezpečně. Nejčastějším řešením je celková rekonstrukce bytu.

Pokud bydlíte ve starším bytě, je velká pravděpodobnost, že máte umakartové jádro. Nechte si umakartové jádro kompletně vybourat a nechat si postavit nové, ovšem tentokrát zděné. Umakartové jádra mají několik nevýhod, mezi které patří například různé nečistoty a plísně. Kromě těchto nevýhod zabírá umakartové jádro příliš místa.

Majitelé nemovitostí chtějí často ušetřit spoustu finančních prostředků a tak vymýšlí různé vychytávky při rekonstrukci, které ale nevyřeší problém s umakartovým jádrem. Nejenom, že to nevyřeší problémy s umakartovým jádrem, ale také se časem bude muset více investovat, protože různé úspory a vychytávky dlouho nevydrží.

Mnoho majitelů se například snaží lepit obkladové desky na původní umakart nebo se často pouštějí do rekonstrukce svépomocí. Psali jsme o tom v několika článcích, jestliže si myslíte, že vám práce svépomocí ušetří spoustu financí, mýlíte se! Ve finále vás rekonstrukce vyjde dráž. Ptáte se proč? Pokud nejste z oboru, nemusíte rekonstrukci provést správně a dříve nebo později se to v bytě projeví.

Při rekonstrukci máte prostor a záležet bude pouze na vašich finančních prostředcích. Můžete provést rekonstrukci kuchyně a koupelny, která se provádí nejčastěji. Možnosti jsou ovšem otevřené a pokud vám to finanční prostředky a prostor v bytě dovoluje, můžete zcela proměnit váš byt, co se týče dispozice.

Rekonstrukce bytů se díky vysokým úrokovým sazbám a zvýšeným požadavkům na hypotéku stává stále oblíbenějším. Zedníci využívají nejmodernější technologie při rekonstrukci bytu a to je další důvod, proč se stále více majitelů do této činnosti pouští.

Zajímá vás, kolik může stát rekonstrukce bytu? Záleží na mnoha faktorech včetně výběru kvalitní firmy a materiálů. Kromě toho se cena rekonstrukce bude lišit podle velikosti zakázky.

Mohlo by se Vám líbít