Stavba

Seznamte se s novinkami v sortimentu ekologických kotlů na dřevo!

single-image

Vytápění ekologickými zdroji energií patřilo vždy mezi spotřebiteli k těm nejoblíbenějším. Aktuálně jsou v kurzu zejména pelety a brikety, neměli bychom však zapomínat ani na jejich původce – poctivě dřevěné špalky! I těmi totiž dnes můžete vytápět levně, ekologicky a zcela bez námahy!

Umožní vám to zbrusu nové kotle na dřevo  ze stáje OPOP. s.r.o. Chytré kompaktní řešení podporované optimalizovaným půdorysem umožňuje jejich použití i velmi malých kotelnách. Nevěříte? Pojďme si je představit!

K benjamínkovi přibyli i sourozenci

Úplně první novinkou, s ní se mohli spotřebitelé na začátku letošního září seznámit, byl kotel na dřevo H4EKO-D o výkonu 16 kW, jehož však záhy doprovodili další dva sourozenci, zvyšující výkonový rozsah této řady kotlů až na 25 kW. V současnosti si tedy můžete vybírat hned ze tří typů. Žádný z nich však v žádném směru neztrácí výhody kotlů předešlých.

Stále se můžete těšit na:

 • účinnost okolo 90 %
 • jednoduché ovládání
 • automatický provoz
 • řízení na základě ekvitermní teploty
 • velkorysou násypnou šachtu
 • nízké emise
 • levný provoz
 • záruka 5 let na kotlové těleso
 • jednoduchou obsluhu a údržbu
 • spolehlivé regulační a zabezpečovací prvky
 • závitové příruby pro snadnou montáž kotle

S jak velkými poleny si kotle H4EKO-D poradí?

Máte obavu, že se z dřevníku na vzduch hned tak nepodíváte, protože budete muset připravit zásobu dostatečně malých polen na nadcházející zimu? Pak vás i v tom kotle na dřevo z řady H4EKO-D zcela jistě potěší. Ten největší model si totiž poradí i se špalky o délce až 38 centimetrů. Podmínkou pro maximálně efektivní spalování a tím i vytápění, je pouze maximální vlhkost dřeva 20 %. Té však většina společností operujících na trhu s pevnými palivy bez potíží dosahuje, není tedy třeba nechat dřevo dosychat ve volných prostorách třeba i několik let. I v tom se nové automatické kotle na dřevo od svých předchůdců výrazně liší.

A jak je to vlastně s tím automatickým přikládáním? Jednoduše! Velký zásobník naplníte vhodným dřevem až po okraj. Kotel sám si pak postupně odebírá vždy optimální množství paliva tak, aby teplota v místnostech byla stále stabilní a bez výrazných výkyvů.

Vám stačí zajít do kotelny jen několikrát do týdne. A stejně snadná je i údržba, zvláště doplníte-li základní model kotle o automatické odpopelnění. Šachta je také chráně proti dehtování  a šikovný odtahový ventilátor zajistí bezpečný provoz i při malé výšce dostupného komína. Díky chytrému nákupu tak získáte komfort srovnatelný s vytápěním mnohem dražšími médii, jako je zemní plyn, elektřina nebo dálkové teplo.

Tento kotel můžete navíc dík oblíbeným Kotlíkovým dotacím pořídit až o 80% levněji, a to včetně instalace. Návratnost investice se tak pohybuje v řádech jednotek let, což se vám zaručeně vyplatí!

Mohlo by se Vám líbít