Interiér

Vany, které jsou kvalitní a zároveň designové

single-image

Pořizujete si novou vanu? Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Jestli je vaše odpověď alespoň u jedné otázky ano, měli byste promyslet, jaká vana je vhodná do vaší domácnosti.

V mnoha případech se ženy a muži neshodnou na výběru vany, proč tomu tak je? Ženy milují odpočinek v podobě lázně a vydrží tedy ve vaně ležet i několik desítek minut, zatímco muži využívají vanu spíše jako sprchovací kout.

Pokud jste žena a milujete relaxování, pak jsou pro vás nejvhodnější variantou litinové nebo exkluzivní vany, ve kterých teplá voda vydrží poměrně déle než v akrylátových vanách. Smalt je zase v případě častých kosmetických a bylinných přísad do koupele správnou volbou, protože je vůči těmto věcem odolnější.

Nevíte, jakou vanu zvolit tak, aby byli spokojené obě strany?

U některých výrobců můžete vidět převážně nabídku litinových van, které bohužel díky vysoké hmotnosti nejsou vhodné na manipulaci. Na druhou stranu jsou litinové vany odolné a pokud si vyberete opravdu správně, vydrží vám po celý život. Jak jsme již zmiňovali, jsou tyto vany správnou volbou pro ženy, které ve vaně stráví klidně i hodinu svého času.

Akrylové vany nedokážou udržet teplou vodu jako litinové, jejich výhoda je ale snadná instalace madel, podhlavníků, baterií a celkové vany. Díky materiálu zde není problém navrtat díry dle svého uvážení. Na trhu je mnoho akrylátových van a rozhodně je z čeho vybírat. Záleží pouze na vás, jestli dáte přednost asymetrické nebo rohové vaně. Pokud jste ochotní si za kvalitu připlatit, sáhněte po variantě litého akrylátu, který se může pyšnit delší životností.

Rozhodně nekoupejte svého domácího mazlíčka v akrylátové vaně, hrozí zde poškrábání povrchu. Akrylátové vany jsou na škrábance a životnost náchylnější, takže byste se měli vyhýbat různým přídavkům, které obsahuji kyselinu či alkohol.

Dalším typem van jsou smaltované, u kterých bude záležet, jakou zvolíte tloušťku stěn. Jestliže si potrpíte na kvalitě a nedělá vám problém si za ni připlatit, rozhodně by měla být vaše volba smaltované vany s tloušťkou 3,5 mm, přičemž 2,9 mm tvoří ocelový základ a zbytek je pokrytý vrstvou smaltu.

Na rozdíl od akrylátu je možnost v těchto vanách koupat své domácí mazlíčky. Nemusíte se bát čistit vanu různými přípravky, ve kterých je alkohol či chemikálie, a to z důvodů, že jsou tyto vany velmi kvalitní a odolné. Máte strach do smaltových van pouštět děti, popřípadě starší lidi? Pojistit se můžete protiskluzovým systémem antislip, což je směs křemičitého písku, který je zatavený do smaltu díky vysoké teplotě.

Jestliže dáváte přednost luxusním a netypickým vanám, pak vás určitě budou zajímat vany z umělého mramoru, které můžete pořídit v některých specializovaných obchodech.

Mohlo by se Vám líbít