Interiér

Výběr lednice

single-image

Ačkoli je lednice naprosto standardní vybavení každé domácnosti, její výběr je velmi důležitý. Její volba se bude promítat do vašeho každodenního života. Vždy je třeba myslet na vaše nutné potřeby, které by mělo vaše ubytování.

Typy lednic

 jednodveřové
 kombinované
 americké
 monoklimatické
 pultové

Vždy je třeba uvědomit si, že ne každý typ se bude hodit do vámi vybraného prostoru. Volné místo můžete také ušetřit možností lednice vestavěné.

Kombinovaná lednice

Skládá se z chladící a mrazící části, dveře jsou však oddělené. Rozložení boxů záleží na vás. Oblíbenější je však varianta s mrazícím boxem vespod, protože pro klasické užití chladícího boxu se nemusíte ohýbat a vše máte při ruce. Upřednostňovaný typ lednice pro menší rodiny. 

Americké lednice

Vhodná pro početnější rodiny. Velký objem, půlená na chladící a mrazící část. Každá část má vlastní dveře. Díky svému objemu nabízí mnoho boxů a zón, takže si každý typ potravin, nebo nápojů najde své umístění. Pro náročné klienty obsahuje často výrobník ledu, nápojový (vnější) automat, nebo dokonce obojí. Komfort se však odráží na pořizovací ceně i následnými náklady energií.

Monoklimatická lednice

Vhodná spíše do kanceláří, nebo společných firemních prostor. Nedisponuje mrazícím boxem, tudíž slouží pouze k chlazení potravin a nápojů. Vhodná například pokud si na pracoviště přinesete oběd, který si chcete do polední pauzy uschovat. Do domácnosti se hodí v případě, že máte samostatný mrazák.

Nezapomeňte, že každá lednice má svou spotřebu. Prodejny uvádí v popisu produktu třídu. Momentálně je oblíbená třída A+++ která oproti třídě A+ ušetří v průměru 60% energie.Proto ne vždy je nižší cena pořízení správná volba. Je také vhodné vzít v potaz hlučnost lednice, ne každý má tvrdý spánek a to poslední co chceme je, aby nás v noci budili nepříjemný zvuk z kuchyně

Mohlo by se Vám líbít