Dům a byt Interiér

Výmalba dětského pokoje musí být správně naplánovaná

single-image

Výmalba dětského pokoje by měla patřit mezi nejdůležitější činnosti při zařizování této místnosti. Nezapomínejte na to, že barvy dělají místnost místností, a tak byste se podle toho měli řídit. Nemůžete vybírat nábytek bez předem vybrané barvy. Pokud koupíte v první řadě nábytek a dekorace, musíte následně výběr barev přizpůsobit zakoupeným věcem. Jednodušší cesta je rozhodně v opačném pořadí, kdy jako první sáhnete po barvě a poté až po daných věcech.

Výmalba dětského pokoje

Na vliv chování vašeho dítěte mají vliv především zvolené barvy v dětském pokoji. Pokud trpí dítě nespavostí, měli by vámi vybrané barvy být jemnějších odstínů. Nejmenší děti nedokážou barvy úplně rozlišovat a jednoduše řečeno je přitahují ty, které jsou pestré a jasně viditelné. Příkladem mohou být hračky. Představte si dvě plyšové hračky, přičemž jedna má klasické barvy a druhá velmi pestré a jasné. Po které plyšové hračce dítě s největší pravděpodobností sáhne jako první? Ve většině případu to bude hračka s jasnými a pestrými barvami. Na druhou stranu výmalba dětského pokoje by měla být s klasickými barvami. Je to z důvodu lepšího spánku.

Jemné barvy vyhrávají!

Jak bylo řečeno v předchozím odstavci. Pokud zvolíte pestré a jasně viditelné barvy, vaše dítě bude hůře spát. Neustále se totiž bude dívat na barevnou zeď, kterou bude okouzleno. Při výběru jemných barev, které nebudou příliš lákat pozornost dítěte budete mít větší jistotu klidného spánku. Špatně zvolená výmalba dětského pokoje má negativní vliv nejenom na spánek, ale také na učení. Jasné a pestré barvy přitahují pozornost jak malých dětí, tak i těch starších. To platí především při učení, kdy se dítě nemůže plně soustředit.

Rodiče své děti znají nejlépe

Vy jste rodič a výběr barev záleží pouze na vás. Během vývoje svého dítěte musíte vypozorovat, jaké barvy má rádo a kdy se cítí v největším bezpečí. Věřte nám, že pokud se budete na tuto problematiku zaměřovat, přijdete na to velmi brzy. Přišli jste na to, že je to například žlutá či zelenkavá? Může být, dávejte si ovšem pozor, abyste dodržovali pravidlo jemných odstínů. Nemusíte se při zařizování dětského pokoje těchto barev bát

Budete-li opatrní, můžete zařídit krásný a zároveň jemný žlutý pokojíček, který se bude líbit převážně vašemu dítěti.

Mohlo by se Vám líbít