Interiér Zahrada a hobby

Výroba adventního věnce svépomocí není složitá

single-image

Výroba adventního věnce nepatří mezi složité úkoly a zvlášť tehdy, jestliže vás baví domácí kutilství. Dnes si ukážeme, jak si pomocí jednoduchého návodu dokážete vyrobit adventní věnec, který vám bude každý závidět. Záleží pouze na vás, jaký typ věnce si vyberete. Ať už sáhnete po klasickém zeleném s červenými svíčkami nebo dáte přednost něčemu originálnímu. V obou případech vám to v konečném důsledku udělá stejnou radost.

Výroba adventního věnce

Výroba adventního věnce vyžaduje materiál, ten si můžete jednoduše pořídit zadarmo například v nejbližším lese. Jako podklad můžete zvolit buď to zelený kruhový tvar nebo si nasbírat větvičky a vyzkoušet tvorbu originálního věnce. Mezi další velmi často vyráběné věnce se považuji tzv. mostové. Na tento druh vám budou stačit větvičky a kousek drátku, pomocí kterého vytvoříte můstek. Jak jsme již ale psali, nezáleží na tom, jaký adventní věnec tvoříte.

Soustředit byste se měli na materiál. Výběr je opravdu pestrý, od šišek, přes sušené ovoce až po malé baňky.

Pusťte se do práce

Jestliže už máte základ hotový, můžete pokračovat na další krok. Většina lidí si pořizuje holé věnce, které následně zdobí podle sebe. I tato varianta je možná a zdobení vás bude stejně bavit, jako byste si podklad vyráběli sami. K lepení ozdob se nejvíce hodí tavná pistole, která je pro tento druh práce opravdu tou správnou volbou. Nikdy nezačínejte od těch nejmenších dekorací, protože se snadno může stát, že neodhadnete potřebné místo. Jestli vám můžeme poradit, začněte například u svíček, které připevníte na svíčkové podstavce a poté nalepíte na věnec. Nemusíte se bát, že by svíčky padaly. Pokud tuto činnost uděláte správně, svíčky vám budou stoprocentně držet.

Dekorace po svíčkách!

Výroba adventního věnce není pouze o svíčkách, ale především o dekoracích. Jistě vám nemusíme připomínat, že někdy málo, znamená více. Přeplácaný věnec by se vám ve finále nemusel příliš líbit, volte tedy decentní dekorace, které neurazí. Nesnažte se rovněž adventní věnec přeplácávat nesmysly. Osvědčenou volbou jsou přírodní dekorace, které se k těmto svátkům nejvíce hodí. Kromě toho přiláká přírodní materiál například z lesa příjemnou atmosféru.

Mohlo by se Vám líbít